כובע קסמים

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 50
סגנון: מעורב
שם הרכב:
סיווג: מופע מחול
שם המפיק: עמותת שיא(גושן)
קהל יעד: גן - ג
כמות קהל מקסימלית: 450
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

כובע קסמים הוא מופע מחול שכולו מחווה למשוררי הילדים בישראל, שכתבו בעברית עבור דורות של צברים מאז קום המדינה.

המופע מספר את סיפורם של דודי ודני, שני ילדים החוגגים את יום הולדתם באותו היום. דודי ילד מפונק מבית אמיד מקבל מתנות רבות ובעלות ערך.

לעומתו דני מקבל מתנה אחת בלבד – כובע צילינדר ישן. דני שמבקש להתחלק עם דודי במתנותיו הרבות ונענה בשלילה, הופך את הכובע לחברו הטוב והיקר. הסיפור מקבל תפנית כשהכובע הישן מתגלה ככובע קסמים ואילו דודי מואס במתנותיו וחומד את כובעו של דני.

המופע מלווה בשירים מאת לאה גולדברג, יהונתן גפן, אהוד מנור, לאה נאור, מרים ילן שטקליס, יהודה אטלס, שלומית כהן-אסיף ועוד הזוכים לעיבודים רעננים ולפרשנות מחול.

 
                                               

כוריאוגרפיה: לימור רוז

מחזה בימוי ועיבודים מוסיקלים: ירון כפכפי

עיצוב תפאורה: טלי אוטולנגי

עיצוב תלבושות: אלה קולסניק

עיצוב תאורה: אורי מורג

שחקנים: דורון ישינסקי, דניאל ורטהיים
אירן חשפר, אלינה רובין, אלכסנדר שבצוב, דימה ברחוב/ילנה קרושקו,
יוליה צ'רנוק, עפרה מייטיס

ההצגה "כובע קסמים" נוגעת בתכנים רלוונטיים ואקטואליים ומעבירה לצופה מסרים חשובים. הסיפור על שני הילדים , המגיעים מרקעים שונים , ממחיש מציאות מוכרת של פערים חברתיים, שבתוכה מתקיים לא פעם המתח שבין קנאה באחר לבין שמחה והודאה על מתנות החיים המזומנות לנו.

ההצגה מדגימה באופן יפה את המסר החשוב שנמסר לנו על ידי חז"ל כבר לפני אלפי שנים, המסר של "איזהו עשיר השמח בחלקו". דודי הוא ,כאמור, ילד עשיר שהמתנות הרבות שהוא זוכה להן ביום הולדתו לא מספקות אותו. נראה כי,עושרו החומרי ,אינו מצליח לפצות על החסר הרגשי והוא נותר בבדידותו. לעומתו , דווקא , דני ,העני , המקבל מתנה יחידה ופשוטה , לומד באמצעותה להבחין ולשמוח במתנות החיים הרבות שהיו מונחות לפניו כל העת, ונלקחו כמובנות מאליהן. הכובע מזמן לדני מתנה נוספת –להיות מוקף בחברים טובים.

הסיפור מראה כי עושרו של אדם לא נקבע על ידי החומר כי אם על ידי הערך ובמשמעות שהוא מוצא ומייחס לחייו. באופן פרדוקסלי מתברר כי העשיר האמיתי בסיפור אינו דודי כי אם דני...       

רעיונות לפעילות המשך

כובע הקסמים שלי- הילדים יקבלו ציוד וחומרי יצירה וכל ילד יכין את כובע הקסמים שלו כפי שזה מופיע בדמיונו. לאחר מכן כדאי לדון עם הילדים על המשאלות שהיו מבקשים מכובע הקסמים שלהם למלא.

במידה ומעוניינים ,ניתן להרחיב את הפעילות ולקיים תערוכה בה יוצגו בפני ההורים הכובעים שהכינו הילדים.

"תודה על מה שלי נתת"  - המסר המרכזי המועבר בהצגה הוא ,כאמור,מסר של ראיית חצי הכוס המלאה ושמחה בחלקנו. מומלץ לקיים דיון עם הילדים בשאלה : באילו דברים שאינם חומריים חשו שהתברכו ושעליהם הם מודים.

 

סוג במה מקצועית
מספר אומנים 8
מספר אנשי צוות 6
מספר פזות 3
זמן הקמה 04:00
שפת המופע עברית
החשכה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת שיא(גושן)
050-2546962

tgos100@gmail.com

הרצליה, רח' גיל 83, הרצליה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.