מפגש שחקנית חירשת ,עיוורת ומתורגמנית (תגידי תפוז)-תשפא

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מפגש תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: תאטרון נא לגעת
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 50
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 12/08/2020

מפגש עם שחקנית חירשת -עיוורת ושחקנית-מתורגמנית מתוך ההצגה 'תגידי תפוז'

מפגש עם בת שבע – שחקנית חירשת עיוורת (תסמונת אשר) ועם גילי – שחקנית ומתורגמנית שומעת ורואה, המשחקות יחד בהצגה 'תגידי תפוז', מאת ובבימוי שרה סיבוני. המשתתפים ייחשפו לעולמה של בת שבע - אישה, אמא ושחקנית חירשת עיוורת בעולם שומע ורואה, על ההתמודדות עם הקשיים, האתגרים וההצלחות, ועל עבודתה כשחקנית בתיאטרון 'נא לגעת', ולעולמה של גילי - מתורגמנית בשפת הסימנים במגע, על המקום והתפקיד המקצועי והאישי של המתרגם במגע, ועל היחסים יוצאי הדופן בינה לבין השחקנית. מעבר להיכרות ולמפגש המרתק, במפגש יוצגו סצינות מתוך ההצגה לצד שיח פתוח והתנסות עצמית של המשתתפים.על ההצגה 'תגידי תפוז':

הצגת הפתיחה של פסטיבל תיאטרונטו 2015 | פסטיבל brave- ורוצלב (פולין) 2016

מסע אל עולמה של בת שבע מלכה,  שחקנית חירשת-עיוורת עם לקות כפולה. סיפור של התמודדות מעוררת השראה המועבר בשפה תיאטרלית, הממחישה את הכמיהה לקשר בין אדם לאדם ובין שחקנית לקהל. על הבמה נארגים זיכרונות, תמונות ילדות, רגעי משבר של נערה, אישה ואם צעירה.

לצד השחקנית, מתורגמנית משמיעה את קולה של בת שבע, מילים המועברות באמצעות מגע. הקשר הנוצר על הבמה מייצר מערכת יחסים הפועלת בתיאום מופלא בדממה ובקול. בת שבע נעה בתוך עולם דימויים מתעתע בין אורות וצללים, בוראת עולמות יצירתיים על הבמה ומגרשת באמצעות הומור את החשיכה והפחד. מכלול ההבעה הייחודי הופך לפיוט מרגש ושובה לב בעוד השחקנית מפלסת את דרכה בעדינות מתוך הממשי אל הפנטסטי ומהאישי אל האוניברסאלי.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון נא לגעת
03-6330818

education@nalagaat.org.il

יפו, רחוב רציף העלייה השניה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.