אסתי אלמו וקסלר וסרטה "ליידי טיטי"

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: נונטי מדיה
שנת הסרט: 2018
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/09/2019

וורקו הוא מוזיקאי כושל ממוצא אתיופי, בן 27, חי בתל אביב ומסתבך עם השוק האפור.

הוא בורח אל שכונת נרקיסים בבית שמש בה גדל, ומוצא עבודה במתנ"ס הקהילתי בתור בחורה פרובוקטיבית וחצופה העונה לשם טיטי, כשהמשימה שלו היא לגייס נשים אתיופיות לסדנת העצמה נשית: "להיות אישה".

וורקו בתור אישה, מוטרד מיניות לא אחת, ובעצם מוצא את עצמו חי בתוך דמות שדרכה הוא מתבונן בסביבתו, ולומד על היחסים המורכבים בין הגברים האתיופים לנשותיהם, ההזנחה בשכונות, העוני, חוסר המעש של תושבי השכונה וניצול הנשים האתיופיות שעובדות כעובדות קבלן.

וורקו נוחל הצלחה גדולה במסגרת עבודתו במתנ"ס, הוא הופך למנהיגת הנשים ולתקוותן. ומרגע הפיכתו לאשה, הוא מזדהה לחלוטין עם הצד הנשי שלו. ואין לו רצון להיפרד מטיטי.


לצפייה בסרטון

אסתי עלמו וקסלר- תסריטאית ובמאית

נולדה באתיופיה ועלתה לישראל בגיל 4, כאן היא התאחדה מחדש עם אביה שעלה שנתיים לפני שאר בנות המשפחה. בתחילה המשפחה גרה בלוד ומאוחר יותר הם עברו לירושלים. אסתי למדה צילום בבצלאל, הציגה צילומים במספר רב של תערוכות וזכתה בפרסים רבים. היא למדה לתואר שני בקולנוע וטלויזיה באוניברסיטת תל-אביב.

אסתי היא התסריטאית והבמאית של "ליידי טיטי "- דרמה קומית באורך מלא שצולם ב- 2017 ויצא למסך הקולנוע במהלך שנת  2018 והיה מעומד ב3 קטגוריות בפרסי אופיר. זהו הסרט הישראלי הראשון של יוצרת ממוצא אתיופי שהופץ באופן מסחרי בבתי הקולנוע בישראל. הסרט הוא שיתוף פעולה בין "אביינש הפקות", "יונייטד קינג" ו"לייטסטרים הפקות".

אסתי כתבה וביימה את הדרמה הקצרה "קיץ 89" (2013) שמבוססת על חוויות ילדותה בלוד. הסרט מספר על ילדה ממוצא אתיופי שנחשפת לפשע קשה ואינה יודעת כיצד לפעול בעקבות הפשע אותו ראתה. הסרט הופק בתמיכת קרן גשר, קרן רבינוביץ' והרשות השנייה. "קיץ 89" הוקרן בערוץ 10, בפסטיבל חיפה ובפסטיבל סרטי הסטודנטים בתל-אביב.

בשנת 2012  הקימה יחד עם בעלה, אלעד וקסלר, את חברת "אביינש הפקות", ששמה לה למטרה להעלות את הניראות של יוצאי אתיופיה בקולנוע ובטלויזיה הישראלים. יחד עם אלעד הם יצרו את תכנית הארוח באמהרית "הולו אגר" בכיכובו של יוסי ווסה ( נבסו) שבה שולבו מערכונים, כתבות שטח, ראיונות והופעות של אומנים. מטרת התוכנית היא לקדם את העדה האתיופית ולספק לה מידע שיסייע בהשתלבות בחברה הישראלית. התוכנית צולמה בתמיכת משרד התקשורת ושודרה בערוץ האתיופי (IETV, ערוץ 140 בכבלים ובלווין). ב- 2014  יצרה והגישה את התכנית "נשים מדברות" שם נשים ממוצא אתיופי סיפרו על מהלך חייהן ועל הקשיים איתן הן התמודדו. באותה שנה זכו אסתי עלמו וקסלר ואלעד במקום הראשון בתחרת הפיצ'ינג של פסטיבל חיפה ה- 30 עבור הפיצ'ינג לסרטם המתוכנן "ליידי טיטי שרה בלוז". ב- 2015 יצרה וביימה את תכנית הילדים "מסעות סבא ברהנו"- תכנית ראשונה מסוגה בה מוצגים לילדים דרך סיפורים ואנימציה ההיסטוריה והתרבות של יהודי אתיופיה.

אסתי השתתפה בחממת נשים של "הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה" (גרינהאוס) וזכתה במענקי פיתוח לתסריטים שכתבה מקרן רבינוביץ', קרן הקולנוע הישראלי, עמותת נשים בתמונה (בשיתוף מפעל הפיס וקרן גשר) והקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה.

*גבולות ופריפריה

*הגירה וזהות

*נשים ופמיניזם

*החברה הישראלית ורב תרבותיות

*הומור ככלי לשינוי תודעה וחברה.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
נונטי מדיה
054-6530306 בן כליפה מנהל

info@nonti.media

יפו-תל אביב, הברזל 3 רמת החייל

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.