ארז חדד והספר המכונה

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: ארז חדד
קהל יעד: גן - ו
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 31/12/2023

הַיּוֹם דָּוִד וְסַבָּא בּוֹנִים מְכוֹנָה מִגְּרוּטָאוֹת בַּמְּעָרָה שֶׁל עָלִי־סַבָּא. אֵיזֶה כֵּיף לְחַטֵּט בֵּין עֲרֵמוֹת שֶׁל גַּלְגַּלִּים, לִשְׁלֹף מְנוֹעִים יְשָׁנִים וּלְחַבֵּר בֵּין מַכְשִׁירִים מְשֻׁנִּים שֶׁכְּבָר לֹא פּוֹעֲלִים — כִּי כָּל דָּבָר בַּמַּחְסָן שֶׁל סַבָּא יָכוֹל לַהֲפֹךְ לְמַשֶּׁהוּ אַחֵר, וּלְכָל דָּבָר יֵשׁ סִפּוּר. אֲבָל סָבְתָא בְּכָל זֹאת מֻטְרֶדֶת: אֵיזוֹ מְכוֹנָה דָּוִד וְסַבָּא בּוֹנִים בְּעֶצֶם? מָה הִיא תֵּדַע לַעֲשׂוֹת בַּסּוֹף?

במפגש עם הסופר ארז חדד שיקרא לנו מתוך ספרו החדש "המכונה", נשמע על הרפתקאותיהם המצחיקות והמסקרנות של דוד וסבא בעודם בונים מכונה משונה מחלקים ישנים במחסן.

ארז יספר לנו גם על התהליך המיוחד של כתיבת סיפור ואיורו - איך בוחרים את הרעיון, איך ממציאים את הדמויות ויוצרים את העלילה, מה קורה בדרך ממחשבתו הראשונית של הסופר ועד שהספר יוצא לאור ומגיע אלינו הביתה. נשמע גם כיצד המאייר קורא את הסיפור ויוצר את האיורים המתאימים לו.

זאת הזדמנות נהדרת להיכנס אל מאחורי הקלעים של כתיבת ואיור ספר ילדים מפיו של סופר מקצועי.ארז חדד הוא סופר ותסריטאי המתמחה בכתיבה לילדים. ספרו "המכונה", שיצא לאור בהוצאת כנרת, מספר את סיפורם של דוד וסבא שבונים מכונה מגרוטאות במחסן של עלי-סבא. הם מחברים בין גלגלים, מנועים ישנים ומכשירים משונים שכבר לא פועלים, כי הם יודעים שכל דבר במחסן יכול להפוך למשהו אחר ולכל דבר יש סיפור. אבל סבתא מוטרדת - איזו מכונה הם בונים בעצם ומה היא תוכל לעשות?

בנוסף לכתיבת ספרי ילדים, ארז עוסק גם בכתיבה ובימוי של סרטי קולנוע ומחזות, ואף זכה במספר מענקים לפיתוח פרויקטים בתחום הקולנוע והתיאטרון.  

במפגש עם ארז תוכלו לשמוע על הרפתקאותיה של המכונה המיוחדת מספרו, וכן ללמוד על תהליך כתיבת ספר ילדים מאחורי הקלעים.

ביקורות

מעריב - "אובייקטים אינם רק אובייקטים. זו המסקנה העולה מספרו המקסים של ארז חדד, “המכונה". ובמקרה זה, כשמו של הספר, מדובר במכונה הבנויה מזיכרונות, ריחות ורישומי העבר, המשמשים גשר בין־דורי. דוד וסבא ראובן מחליטים לבנות מכונה. דוד הוא דמות בוגרת בעוד סבא שלו קורץ לשובבות. על כך אפשר ללמוד לא רק מהעלילה אלא גם מאיוריו ההומוריסטיים והחמימים של אביאל בסיל, שהולך וכובש מקום של כבוד בספרי הילדים".

ספרות ותרבות ילדים - ""המכונה" מצליח להפוך בילו משפחתי אחד לחוויית קריאה קסומה ומיוחדת הפונה לילדי הגן הבוגרים בגובה העיניים, ומציגה את העולם כפי שהם חווים אותו. אנחנו ממליצים עליו בחום וחושבים שהקסם שלו יהלך גם על המבוגרים שיקריאו להם אותו."

 

מחפץ לסיפור - חשבו על חפץ מסויים שיקר לליבכם
                     נסו לחשוב על סיפור שקשור בחפץ - איך מצאתם או קיבלתם אותו? מה הפך אותו לכל כך חשוב עבורכם?

בניית מכונה - א. נסו לדמיין איזו מכונה הייתם בונים, מאלו חלקים היא היתה מורכבת?
                       האם המכונה שלכם עושה משהו?

                  ב. למשקיעים - אספו חלקים שונים של חפצים (צינורות, ברגים, חלקים אלקטרוניים של מכשירין ישנים ועוד...) על כל ילד לבנות את המכונה שלו ובסוף התהליך לספר איזו מכונה הוא בנה. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ארז חדד
0523892527

kokikm@gmail.com

קרני שומרון, יפה נוף 5

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.