תיקון (הקאמרי)

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 100
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון הקאמרי
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 22/10/2019

"תיקון" הוא מחזה על זהות. סיפורו של בחור חרדי ממוצא מזרחי שגדל  בעולם הישראלי הליטאי, מצליח בו מאוד, וברגע של משבר הוא מחפש את זהותו.

כל ימיו התאמץ לסגל לעצמו זהות ליטאית, לרכוש את אמון רבניו. כשהצליח בכך, מינו אותו הרבנים לעמוד בראש ישיבה מזרחית שכפופה לזרם הליטאי.

הוא גאה בתפקידו, אבל אז הוא מתבקש על ידי הרבנים לשלוח את תלמידיו לצבא, כדי למלא בגופם את מכסת החרדים שצריכים לשרת בצה"ל.

כשהוא מתחיל לשאול שאלות, למה דווקא התלמידים המזרחיים נשלחים לצבא בעוד שחבריהם הליטאים נשארים בתוך הישיבה, נקלעים חייו למשבר עמוק.
הוא מבין שהוא לא יודע מי הוא, למי הוא נאמן, במי הוא בוגד, ולמי בסופו של חשבון הוא שייך.

אמנון לוי  מחזאי

עיתונאי ומחזאי. כתב בשיתוף עם רמי דנון את המחזות: שיינדלה (עלה בקאמרי ובבית לסין), תיקון חצות (עלה בתיאטרון הקאמרי), הצמא של אבא (עלה בקאמרי ובהבימה), גפן בלאדי (עלה בקאמרי), וולנטינו (עלה בבית לסין). מחבר רב המכר "החרדים" בהוצאת כתר. מחבר "שלושה בממ"ט אחד" (ביחד עם אמנון דנקנר ורון מייברג). הנחה תוכניות טלוויזיה רבות: "ערב חדש", "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית, "סוגרים שבוע" בערוץ הראשון, "פותחים שבוע", "השבוע", "שומר מסך" בערוץ 2.  מנחה את תוכנית התחקירים "פנים אמיתיות", תכנית האקטואליה "שש עם אמנון לוי".

היה ממייסדי העיתון "חדשות" בו עבד כל שנות קיום העיתון. בין היתר שימש ככתב העיתון בכנסת, כתב בניו-יורק, וכתב המסקר את החברה החרדית. עבודתו העיתונאית הפכה אותו לפרשן מוסמך לכל הקשור בחברה החרדית, בפוליטיקה שלה ובמסתוריה.

 

רמי דנון  מחזאי ובמאי

החל את לימודי הדרמה והתיאטרון סטודיו של נולה צ'לטון בשנות השישים. ממייסדי תיאטרון החאן בירושלים ב-1968. למד בחוג התיאטרון של אוניברסיטת ת"א בין השנים 73-1970. לאחר מכן הצטרף לצוות השחקנים של תיאטרון חיפה. כשחקן גילם גלריה מגוונת ועשירה של תפקידים בכל התיאטראות בארץ ביניהם: גטו, שש נפשות מחפשות מחבר, מחול המוות, חצוצרה בוואדי, רעולים, ציד המכשפות ועוד. משנת 1986 פנה לכיוון הכתיבה והבימוי. מעבודות הבימוי: גשם מאת גלעד עברון בתיאטרון הקאמרי, תאומים מאת סמי מיכאל בתיאטרון חיפה, עיבוד ובימוי לחצוצרה בוואדי עפ"י ספרו של סמי מיכאל, רעולים מאת אילן חצור (ההצגה זכתה בפרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל עכו ובפרס מסקין היוקרתי לשנת 1990. לאחר פסטיבל עכו המשיכה ההצגה לרוץ בתיאטרון הקאמרי), חשמלית ושמה תשוקה מאת טנסי ויליאמס בתיאטרון בית ליסין, שבועת האדרה מאת חיים אידיסיס בתיאטרון לילדים ולנוער. בתיאטרון באר-שבע: שיר חדש, מים גנובים מאת ליטל פורת, עיבד וביים את המחזה אצבע אלוהים. כתב בשיתוף עם אמנון לוי שיינדלה (עלה בקאמרי ובבית לסין), תיקון חצות (עלה בתיאטרון הקאמרי), הצמא של אבא (עלה בקאמרי ובהבימה), גפן בלאדי (עלה בקאמרי), וולנטינו (עלה בבית לסין), בשיתוף עם יוסי מלמן כתב את הבן הטוב וביים את ההצגה. בקולנוע: מאחורי הסורגים, נשיקה במצח ועוד. בטלוויזיה: גבי בן יקר, לחם ועוד. כיהן בצוות הניהול האמנותי של פסטיבל עכו בשנים 1995-1992. שיחק בתיאטרון הבימה בהצגת היחיד (בעיבודו ובבימויו) שד קטן עפ"י הספר שד קטן מאת דודו דותן. על בימוי ההצגה הצמה של אבא זכה בפרס הבמאי המצטיין ע"ש יוסף מילוא.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הקאמרי
03-6060903 אורטל מרציאנו(052-5909896)

ortalm@cameri.co.il

תל-אביב, שאול המלך 19

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.