מוזיאון חיפה לאמנות -סדנה+ הדרכה 2020

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: ביקור במוזיאון
משך זמן המופע: 180
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הדרכה בתערוכה
שם המפיק: מוזיאוני חיפה
קהל יעד: ד - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/03/2020

אמנות עכשווית ומחשבה חופשית 

הדרכה דיאלוגית בתערוכה, שבה נעסוק בנושאים ובשאלות שיעלו התלמידים תוך כדי התבוננות ביצירות אמנות. 

אחת מן המטרות המרכזיות בהדרכה ובביקור התלמידים המונחה במוזיאון היא להבין את מהותו של המוזיאון וכיצד לבקר בו - התלמידים (וגם אנחנו המבוגרים) רגילים לקבל "הוראות הפעלה". המוזיאון מציע חוויה אחרת הדומה יותר לשיטוט ומאפשרת בחירה – מה מעניין אותי לראות, על מה אני רוצה להתעכב ולהתבונן בפרטים ומה ארצה לחקור מעבר. האמנות העכשווית מציעה לנו להתבונן ולהגות במציאות מנקודות מבט שונות – להיות עם ראש פתוח לדעות שונות, להרגיש לפתע משהו באופן אישי בנושא "שכלתני" מהחדשות, להשתתף בדיון, להתבטא, להביע ולגבש דיעה אישית. אנו נתבונן ביצירות האמנות יחד ונדבר על הנושאים בהם הן עוסקות, על השפה החזותית והמדיומים השונים המוצגים בתערוכה עם מגמות אמנות נתעכב על מאפייני האמנות העכשווית בתערוכה- נזהה ציטוטים מתולדות האמנות, שימוש במדיומים מעורבים ובחומרים, המשחק והדואליות בין "גבוהל"נמוך" ונבחן את ההחלטות האוצרותיות שנלקחו בדרך הצגת התערוכה/ היצירה.

בנוסף לביקור המודרך בתערוכה אנו מציעים מגוון סדנאות המשלימות את הדיון בנושאי התערוכה דרך הבעה יצירתית מעשית והיכרות עם טכניקות וחומרים בהשראת היצירות מהתערוכה .

לכל תערוכה אנו מפתחים סדנאות מיוחדות. לתערוכה "עושות היסטוריה" המוצגת כיום אנו מציעים: 

סדנת פיסול בחומר של צלמיות בהשראת התערוכה ה"אלה האם" השואבת השראה מעולם מטריאכלי קדום.

סדנת "גבר-אשה-מכונה" - סדנת  אסאמבלאז' בשילוב טכנולוגיה בהשראת התערוכה "בנות כלאיים -יצורים מופלאים" העוסקת במגדר בעידן טכנולוגי.

וסדנת מנדלות אקולוגית מזרעונים וקיטניות בהשראת התערוכה "סולידריות כדרך פעולה" המציעה חזון של מנהיגות נשית חדשה.שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
מוזיאוני חיפה
0547792316 עדינה מנהלת הדרכות

education@hms.org.il

חיפה, שבתאי לוי 26

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.