כרמית גלבוע-מסע בצבעים - היצע נוסף

תחום: ספרות
תת-תחום: אמנות פלסטית
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: אב"י - אמנויות במה ישראלית
קהל יעד: ה - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 11/08/2020

"מסע בצבעים" - הוא מפגש סוחף ומרחיב אופקים עם היוצרת הרב-תחומית, כרמית גלבוע, המספרת את סיפורו של תהליך מעורר השראה ומגשים שאיפות , תהליך שמהווה מימוש של היצירתיות שיש בתוכנו, והגשמה עצמית אמנותית. ההרצאה כוללת את סיפורה האישי של כרמית גלבוע והדרך המרתקת שעברה מאמנית ומעצבת לסופרת מצליחה ומוערכת.

כרמית דנה בהרצאתה בעקרונות מעולם האמנות והספרות והשילוב ביניהם. כמו כן, היא תסביר ותדגים כיצד יוצרים רעיון ראשוני של יצירה ספרותית משלב החשיבה ועד להוצאתה לאור, עם תהליכי היצירה ואחורי הקלעים של העשייה.כרמית גלבוע נולדה בהרצליה וכבר בהיותה בת שלוש התגלתה כילדת פלא בתחום האמנות הפלסטית.

כשהיתה בת 11, נבחרה ללמוד בחוג ציור יוקרתי של אמנים מבוגרים, ושנה מאוחר יותר הציגה לראשונה בתערוכת אמנות בגלריה בהרצליה. במהלך עשרים השנים הבאות, עסקה ללא הרף באמנות פלסטית, פיסול וצילום. כמובן שבאופן טבעי, בחרה ללמוד עיצוב ואמנות בתיכון, שם העמיקה, בין השאר בתולדות האמנות והתאהבה בתחום.

לאחר שירותה הצבאי, למדה עיצוב המוצר ותקשורת חזותית לתואר ראשון ובמקביל ליצירה בלתי פוסקת עבדה כארטדירקטורית במשרד פרסום מוביל.

במרתף ביתה שבקדימה היא בנתה לה 'אטלייה'- סדנת אמן, שם היא מציירת - בעיקר פורטרטים בצבעי שמן ועוסקת ללא הרף בכתיבה יוצרת ובצילום.
בין ספרייה: סדרת "ייעודו של דן" , "צדו המואר של הירח", "מצד לצד".

 

אפשרויות הכנה למפגש:

  1. דיון על הקשר בין ספרות לאמנות.
  2. לקרוא מתוך הספרים של כרמית גלבוע: "ייעודו של דן" (ספר מהסדרה) ו"מצד לצד" ולקיים דיון עם התלמידים לקראת המפגש, קבלת השונה – על דמותה של אריה גיבורת הספר 'מצד לצד' ועל דמותו של דן, גיבור סדרת 'ייעודו של דן'.
  3. לערוך דיון עם התלמידים בנושאי ספרות: מהו מוטיב ספרותי, אמצעים ספרותיים בפרוזה, מהו גיבור ספרותי – דוגמאות של גיבורים ספרותיים בספרות הקלאסית שהתלמידים מכירים.
  4. דיון באחד או יותר מהנושאים הבאים: נושא המשפחה- ההורים ואנחנו, אהבה ראשונה, התמודדות עם משבר במשפחה, גיבוש הזהות העצמית, זהות ומגדר, הרגשות וההתמודדות בגיל ההתבגרות, ערך החברות.
  5. על ספרים וקריאת ספרים: שיחה על השפעתם של הספרים על חיי הילדים והנוער, על ספרים כמקור להשראה ולפיתוח הדמיון והיצירתיות, ועל המפגש בין מציאות ודמיון.
מפרט טכני נדרש ציוד הגברה והקרנה
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה לכרמית גלבוע משרון טרנר מנהלת בית הספר ניצני השרון קדימה-4

לינק לצפיה

דורית רכזת עברית בית הספר הדמוקרטי אבן יהודה

לינק לצפיה

המלצה אורלי גרי מנהלת תיכון עודד

לינק לצפיה
אב"י - אמנויות במה ישראלית
054-2468280

avinpo@gmail.com

תל אביב, ת.ד. 14481

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.