הכינה נחמה

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון: ארוע תאטרוני
שם הרכב:
סיווג: הצגה קטנה
שם המפיק: מדיטק חולון
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 250
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 30/06/2021

לנחמה הכינה הזעירה יש חלומות גדולים.

מהרגע שהיא בוקעת מהביצה על ראשו של אורי הקטן, היא שואפת לראות את העולם ולחוות הרפתקאות.

אבל מהר מאוד נחמה מגלה שלהגשים את החלום זה לא קל בכלל.

הכינים האחרות על הראש של אורי מזהירות את נחמה מפני כל מה שמחכה לה בעולם:

טיפולים נגד כינים, מסרקים צפופים ותכשירים מסוכנים - הכל בגלל שאף אחד לא ממש אוהב כינים.

אבל נחמה היא כינה אמיצה שלא מוותרת.

היא אוזרת אומץ וקופצת מהראש הבטוח של אורי ופוצחת במסע מופלא שמוביל אותה לארצות רחוקות ומספק לה אין ספור הרפתקאות וחוויות.

אבל אחרי המסע העולמי נחמה מתחילה לחוש מאוד בודדה.

האם היא תצליח למצוא חבר אמת שיהיה תמיד לצדה?

עיבוד בימתי ייחודי וחדשני לספר הילדים האהוב והקלאסי של מאיר שלו.

חוויית תיאטרון מרהיבה, בשילוב טכנולוגיית תיאטרון בובות דיגיטלי ייחודי לתיאטרון המדיטק.
 





על פי ספרו של מאיר שלו "הכינה נחמה"

מחזה מאת: נועם שמואל והדס שר

בימוי: אלדר גוהר גרויסמן

מוסיקה מקורית: אריאל קשת

איורים: יוסי אבולעפיה, איה מערבי

אנימציה וטכנולוגיה:  מאיר סדן , טל פרגמנט , אודי ארנסט - Hypertales

עיצוב תפאורה ותלבושות: שירה וייז

הדרכת שפה ודיבור: מרגלית גז

עוזרת במאי: ימית אטיאס

שחקנית: נעם ברט

 

 

לנחמה הכינה הזעירה יש חלומות גדולים. מהרגע שהיא בוקעת מהביצה על ראשו של אורי הקטן, היא שואפת לראות את העולם ולחוות הרפתקאות. אבל מהר מאוד נחמה מגלה שבכלל לא קל להגשים את החלום הזה. הכינים האחרות על הראש של אורי מזהירות את נחמה מפני כל מה שמחכה לה בעולם: טיפולים נגד כינים, מסרקים צפופים ותכשירים מסוכנים - הכל בגלל שאף אחד לא ממש אוהב כינים. אבל נחמה היא כינה אמיצה שלא מוותרת. היא קופצת מהראש הבטוח של אורי ופוצחת במסע מופלא שמוביל אותה לארצות רחוקות ומספק לה אין ספור הרפתקאות וחוויות. אבל אחרי המסע העולמי נחמה מתחילה לחוש מאוד בודדה. האם היא תצליח למצוא חבר אמת שיהיה תמיד לצדה?
עיבוד בימתי ייחודי וחדשני לספר הילדים האהוב והקלאסי של מאיר שלו.
חוויית תיאטרון מרהיבה, בשילוב טכנולוגיית תיאטרון בובות דיגיטלי ייחודי לתיאטרון המדיטק.

 

נושאים בהצגה:

 • הגשמת חלומות - לנחמה יש חלום לראות את העולם ולמרות שזהו חלום רחוק שנראה בלתי אפשרי ואפילו מסוכן, היא לא מוכנה לוותר עליו. היא יוצאת למסע במטרה למצוא ראש שממנו הוא תוכל לראות את כל העולם ולחוות הרפתקאות ומצליחה להוכיח שגם כינה זעירה יכולה להגשים את החלומות הכי גדולים.
 • אמונה בעצמך - מהרגע שנחמה בוקעת מהביצה היא מאמינה ביכולות שלה ובייחודיות שלה ומשוכנעת שהיא תוכל להגשים את חלומה ולראות את העולם. לא משנה איזה מכשול עומד בדרכה נחמה לא מאבדת את הערך העצמי שלה ולא נותנת לאף אחד להוריד לה את הביטחון.
 • נחישות ודבקות במטרה - נחמה נחושה לראות את העולם ולמרות שהיא נמצאת על ראש של ילד שחי חיים לא מרגשים, ולמרות שכינים אחרות אומרות לה שזה לא נהוג ולא אפשרי לטייל בין ראשים, היא בכל זאת לא מוותרת וקופצת מראש לראש במטרה להגשים את השאיפות שלה.
 • אופטימיות - למרות שנחמה מקבלת הרבה אזהרות מהכינים האחרות שמסבירות לה כמה העולם מסוכן, נחמה לא מוותרת על הגישה החיובית ועל האופטימיות שלה. היא מעדיפה לראות את חצי הכוס המלאה ומאמינה שלמרות כל הקשיים היא תוכל להשיג את מה שהיא חולמת עליו. האופטימיות שלה מחזקת אותה ברגעים הקשים ובזכותה היא מצליחה לממש את החלום.
 • התגברות על פחדים - נחמה נתקלת בלא מעט מצבים מפחידים- מכל ראש מגרשים אותה ולעתים תוך כדי טיפול כינים מאוד לא נעים. למרות הסכנות ולמרות האזהרות מצד הכינים האחרות, נחמה ממשיכה לדלג בין ראשים ומוצאת בעצמה את הכוח להתמודד עם הדברים המפחידים ולצלוח אותם.
 • נאמנות לעצמך - נחמה בולטת בשונות שלה לעומת יתר הכינים. היא כינה חולמנית ועליזה שאוהבת לקפץ ולרקוד בזמן ששאר הכינים מעדיפות ללכת בתלם ולא להסתכן, ובטח שלא להיסחף לכל מיני חלומות. האישיות יוצאת הדופן של נחמה מזכה אותה בהרבה ביקורת אבל היא לא מוותרת לרגע על מי שהיא ונשארת נאמנה לעצמה גם כשאף אחד לא מבין ולא מקבל אותה.
 • סקרנות - נחמה לוקחת איתה את הילדים בקהל למסע מסביב לעולם. היא סקרנית מטבעה, רוצה לחוות הכל ולראות הכל, ומציגה לילדים את הארצות בהן היא מבקרת - צרפת, ארצות הברית וקניה. במסע מקבלים הילדים גם טעימה קטנה מהשפות של כל מדינה.
 • חברות - במהלך ההרפתקאות הרבות של נחמה היא פוגשת אין ספור ראשים של ילדים ומבוגרים מכל העולם אבל אף אחד מהם לא מקבל אותה ואוהב אותה. נחמה מבינה שמה שהיא באמת צריכה זה לא הרפתקאות אלא חבר אמיתי. אחרי כל כך הרבה אכזבות היא כמעט מאבדת תקווה אבל בסוף היא פוגשת את משה הירקן הקרח ומגלה שחבר אמיתי הוא מי שיקבל אותה כפי שהיא ולא ישפוט אותה או יצפה ממנה להשתנות. נחמה מחליטה להישאר לתמיד על הראש של משה כי היא מוקירה אותו כחבר ומעדיפה להפסיק לנדוד ולהישאר לצדו של מי שאוהב אותה.
 • התמודדות עם ביקורת וזלזול - נחמה נתקלת בביטויים רבים של זלזול, ביקורת ולעתים אפילו שנאה. הכינים האחרות לועגות לה ומעבירות עליה ביקורת ורוב בני האדם שונאים ומגרשים אותה כי היא כינה וכינים הן מגעילות. נחמה צריכה ללמוד איך להתמודד עם המילים הקשות והמעליבות שמטיחים בה ולא לאבד את הביטחון העצמי שלה.

 

 

מסרים בהצגה:

 • לא לוותר על החלומות שלכם
 • להישאר נאמנים למי שאתם ולייחודיות שקיימת בכל אחד מכם
 • לשמור על גישה חיובית ואופטימית, גם אם קשה
 • לא לתת לביקורת להשפיע על הערך העצמי שלכם ולהמשיך להאמין בעצמכם.
 • להעריך את החברים האמיתיים שלכם
 • לפעמים יש להתמודד עם קשיים ופחדים כי רק ככה תצליחו לממש את השאיפות שלכם

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
מדיטק חולון
050-5339983 שירית חורש

Salt2@mediatheque.org.il

חולון, רח' גולדה מאיר 6

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.