הקסם של דרום אמריקה

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי-קולי
שם המפיק: יואל שמש
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/08/2020

מופע רב תרבותי בהשתתפותם של האמנים בעלי השורשים הדרום אמריקאיים יואל שמש ויורם לינקר.

המוסיקה הדרום אמריקאית על כל גווניה, מספקת הצצה לערבוב תרבותי בין עולמות. העולם הישראלי עם המקצבים הדרום אמריקאיים, ולהיפך- שירים דרום אמריקאיים שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית.

תוך כדי הצגה של רפרטואר מגוון, יוצרים שמש ולינקר מסע מוזיקלי לעבר היבשת הרחוקה והשמחה בעולם, ודרכה מבטאים ישראליות שורשית שמעורבת בילדות בחוץ לארץ.יואל שמש

מלחין, פסנתרן וזמר, בוגר הפקולטה ליצירה רב תחומית באקדמיה למוזיקה בירושלים. בעל תואר ראשון בהלחנה בליווי פרופ' מיכאל וולפה.

נולד וגדל במועצה אזורית משגב שבגליל, בן לאמא ממוצא דרום אמריקאי ולאבא ממוצא עיראקי. לאחר שחרורו מצה"ל, נסע למשך שנה לדרום ומרכז אמריקה, שם נחשף למוזיקה הייחודית של האזור, והחל ללמוד אותה. בשנה האחרונה הוציא את אלבום הבכורה שלו "הביתה", שעוסק בחיבור לשורשים. השיר "חזרתי" מתוך האלבום הפך ללהיט לשנת 2019, נכנס לפלייליסט של גלגל"צ והושמע בכל תחנות הרדיו.

שמש מרבה לשתף פעולה עם אמנים מגוונים. הוזמן להשתתף בהפקות מיוחדת לפסטיבל הפסנתר יחד עם היוצר עמיר לב והראפר ג'ימבו ג'יי, הלחין יחד עם חלוץ הספוקן וורד עמית אולמן באלבום הבכורה שלו, שיתף פעולה עם השלישיה הווקאלית האחיות לוז ועוד. בנוסף, שמש נמנה עם מייסדי להקת הסווינג הישראלית  The Betty Bears ושימש כפסנתרן ומעבד בלהקה במשך 4 שנים.

שמש הופיע בפסטיבל הפסנתר, פסטיבל הבלוז של תל אביב, פסטיבל יערות מנשה, פסטיבל סולם יעקב, ובמועדוני הופעות כמו 'הצוללת הצהובה', 'האזור', 'הפטריה' ועוד. בשנת 2018 השתתף בפרויקט חוצה יבשות עם נגן כלי ההקשה הבינלאומי ניקו ארניצ'ו, והוזמן להופיע עם שיריו בפני בתיאטרון הלאומי של אורוגואי במסגרת פסטיבל הג'אז ה-11 של מונטווידאו.

יורם לינקר 

סקסופוניסט ונגן כלי נשיפה דרום אמריקאיים. בוגר M.Mus מטעם האקדמיה למוסיקה בירושלים.

נולד בצ'ילה, ועלה לארץ לבדו ב2006 בתכנית נעל"ה (נוער עולה ללא הורים).

לינקר מנגן סקסופון עם מוזיקאים ידועי שם, ובניהם עדן בן זקן, חנן יובל, מאיה אברהם ואנדי וואטס. השתתף בפסטיבלים אינדי נגב ופסטיבל הכליזמר ירושלים. יורם לינקר נחשב וירטואוז הסקסופון והוא מהיחידים בארץ ובעולם בכלל שפיתחו את טכניקת ה"ביטבוקס" בנגינת סקסופון, והביא אותה למרכז הבמה הישראלית.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
יואל שמש
058-6848274

yoelshem@gmail.com

משגב, מושב מנוף

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.