מוזיאון הלחם - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום:
משך זמן המופע: 45
סגנון: פנטזיה קומית
שם הרכב: תאטרון רחוב
סיווג: הצגה קטנה
שם המפיק: מיכל סבירוני
קהל יעד: ב - י
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/09/2020

במופע קומי, וקורע מצחוק, המשלב ליצנות מודרנית, נונסאנס ותאטרון חפצים נגלה יחדיו את אחת התקופות שנמחקו מעל דפי ההיסטוריה: תקופת הלחם!

באמצעות עגלת-מוזיאון שלא מפסיקה להפתיע ושתי מדריכות ראויות לשמצה, נחשוף בפני הקהל את אחת התגליות המדעיות המדהימות של המאה: הכעכים הנשכחים מתקופת הלחם.

המדריכות יובילו את הקהל בין גלגלי ההיסטוריה הדמיונית, כאשר התגליות המפתיעות, עשויות מקמח, מים ומלח, משמשות להם כראיות והוכחות מוצקות לפנטזיה ההיסטורית. כל פריט באוסף, המוצג זו הפעם הראשונה לקהל הישראלי, משקף תגלית ארכיאולוגית גדולה ובעלת משמעות רבה, כל חפץ הינו הוכחה נוספת למיתולוגיה חדשנית ומופרכת לחלוטין, שהתמזל מזלנו והשתמרה במשך אלפי שנים.

כאן ניתן לראות טיזר למופע בגירסת הבמה: https://youtu.be/5EmgINqn3Z8על היוצרת מיכל סבירוני:

 • אחרי שנים של חיים בין פאריז, תל-אביב וערי העולם השונות לרגל הופעות וסדנאות החלטתי לחזור לארץ ולהקים משפחה. אז קודם כל אני אמא לנגה! חוצ מזה:
 • בעלת תואר ראשון בתיאטרון מאוניברסיטת הסורבון, בוגרת בית הספר של ז'אק לקוק לשחקנים יוצרים, כמו גם בית הספר לפנטומימה של מרסל מרסו, ולימודי CORPOREL MIME בפריז. השתתפתי בסדנאות רבות כמו זו של תיאטרון השמש עם אריאן מנושקין, תיאטרון בובות עם פראנסואה לאזארו, מסכות, אקרובטיקה, וטרפז.
 • עוזרת במאי לשארל תורג'מן בתיאטרון הקאמרי, ועבדתי כליצנית רפואית במסגרת 'רופא חלום' בבתי-החולים תל-השומר והעמק. כשחקנית השתתפתי בפרויקטים שונים והנחתי את קברט בורדל טוטאל. בקולנוע שיחקתי לצד ז'ראר דה-פרדייה בסרט  ,'HELLO-GOODBY'ובסדרה הצרפתית ANTIGONE  34.
 •  לצד הופעותיי אני מעבירה סדנאות משחק ויצירה בארצות שונות ובארצנו (בית הספר לתאטרון בובות של דבורה צפריר, הקבוצה ביפו, קרקס שבזי, סטודיו זיגוטה) והייתי שותפה לכתיבת ספר ללימוד עברית שיצא לאור במספר מהדורות בצרפת.
 • מאז גיליתי את הליצן עם אריק בלואה, אני משלבת ביצירתי את עבודת הליצנות המודרנית. כיוצרת הבאתי לעולם מופעים מז'אנרים שונים, שזכו להצלחה בסיבובי הופעות בכ- 25 מדינות באירופה ובמזרח הרחוק.

על היוצרת אורית ממרוד:

 • בוגרת בית ספר סנסיאל למחול וקרקס. בוגרת ומקימת בית ספר "תיאטרון דאטא" בהנהלת אברהם דנא ובשיתוף "תלמה ילין. בוגרת תואר ראשון באוניברסיטת ת"א לאומניות וקולנוע. בוגרת מסלול "החממה" של תיאטרון הקרון. בוגרת "רותי דיכס" בית ספר משחק מול מצלמה.
 • יוצרת, כותבת ושחקנית.
 • זוכת פרס "שחקנית המשנה הטובה ביותר" בהצגה  "הרב- תחומית הטובה ביותר" בטקס פרסי התיאטרון לילדים ונוער של תיאטרון הבימה.
 • שחקנית ויוצרת בתיאטרון הקרון בהצגות, "למה בכה הדג" ו"טיול לילי".
 • יוצרת ומשחקת בעבודה "מוזיאון הלחם" בשיתוף פעולה עם קבוצת התיאטרון הצרפתית, "CREATURES" ותיאטרון "החנות".שחקנית בתיאטרון "אורתו-דה" בהצגה "מעגל הגיר הקווקזי".
 • ליצנית רפואית בעמותת "רופאי חלום".
 • פרפורמרית ויוצרת במופע "לא מכניסה את זה הביתה" מופע משך של וידויים.

עוד על ההצגה, "מוזיאון הלחם":

הצגה נולדה על ידי יוצר תאטרון צרפתי, Creatures ובעקבות הצלחתה תורגמה ליותר מ3 מדינות שונות ובאוגוסט 2017 הופיעה גם בישראל.

בתוך עגלת לחם ניידת, נמצאים ממצאים מרהיבים ביופיים (מומלץ ליצפות בטיזר) אשר מחביאים בתוכם סיפורים מפתיעים על תקופה דמיונית, "תקופת הלחם". ממש כמו במוזיאון אמיתי, הממצאים ממוספרים ומקוטלגים ומוצאים לקהל אחד אחרי השני ומובאים לכל מקום ולכל כיתה. באמצעות המדריכות אשר שולטות באומנות הסיפור, נרקם לו סיפור היסטורי על חוקר מבריק, שמגלה תקופה שנשכחה מדפי ההיסטוריה שבאמצעותה נוכל ללמוד על החברה שלנו.  

ממש כמו שאנחנו משתמשים באימוג'ים בהודעות הוואטספ ככה האנשים בתקופת הלחם השתמשו בכעכים אפויים. הבמה תכיל בסוף המופע עשרות מוצאים יפייפים שיצרו לנו את התמונה השלמה על התקופה הנשכחת.
מה אנחנו יכולים ללמוד על אותם האנשים בתקופת הלחם? במה הם דומים ושונים לנו? כיצד תקופת הלחם השפיעה על האמנות המודרנית, על היהדות ואפילו על הזוגיות כפי שאנחנו מכירים אותה היום?

כאן ניתן לראות טיזר על המופע בגירסת הבמה: https://youtu.be/5EmgINqn3Z8

ההצגה מעודדת חשיבה ביקורתית ועצמאית ומעוררת שאלות כלפי המידע שסובב אותנו והאופן שבו הוא מוצג. המושג 'פייק ניוז' הפך למרכזי בחיינו, והרשתות החברתיות מעצימות את גודל התופעה ולכן חשוב לפתח מודעות אליה בקרב בני הנוער ולתת להם כלים להתמודד איתה. ההצגה מצליחה לעסוק בנושא זה בעקיפין, ועם הרבה הומור !
ההצגה נותנת פרספקטיבה על החברה שלנו היום ומאפשרת לנו ולתלמידים לחוות את המנהגים שלנו והאמנות בחברה כיום.
כמו כן, היא מעודדת ילדים צעירים להשתמש בדמיין ככול שעולה על רוחם ולספר את סיפורים האישי באמצעות מאפיים ואומנות הסיפור.

ניתן לדון לפני המופע ואחרי בשאלות:

 • כיצד והיכן הילדים צורכים מידע ואם הם מוודאים שהוא אמין?
 • איך בודקים את אמינותו של מידע?
 • כיצד מספרים נרטיב היסטורי?
 • כיצד היסטוריונים בעתיד יספרו על החברה שלנו כיום?
מפרט טכני במידה והמופע בחוץ: זקוקות לצל מלא. שטח מישורי. מחצלות או כיסאות לתלמידים. חדר הלבשה, חניה ופריקה קרובה. מיים. ; ; ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצות

לינק לצפיה

נעה בקר המלצה

לינק לצפיה

המלצה יונת

לינק לצפיה
מיכל סבירוני
0507315633

svironi.mi@gmail.com

יפו-תל אביב, פוריה 1

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.