הטובה במרכז

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון: הצגת כלי
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: נוער מוזיקלי
קהל יעד: גן - ג
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 26/04/2017

דואו הטובות הישראלי קם מתוך הצורך ללמד ולהעשיר את הקהל הרחב בדבר הכלי המופלא והלא מוכר - הטובה. שני נגני ההרכב הם נגני טובה מהמובילים בארץ. חיים מזר - בוגר ג'וליארד, המנגן עם כל התזמורות בארץ. אביטל הנדלר, נגנית הטובה המקצועית היחידה במדינת ישראל, סולנית מוכרת בארץ ובעולם, ונגנית הראשית בתזמורת הסימפונית ראשל"צ.

יחד הם יוצרים מופע קסום המלמד על מלחינים (באך, הנדל, ברליוז, דבוסי, ארגוב, רכטר בלום  ועוד רבים), על מוסיקה וכמובן על הכלי - הטובה.

הטובה הינו כלי הנשיפה ממתכת הגדול ביותר בתזמורת - אורכו כ-6 מטרים! כמוכן הוא הכלי הצעיר ביותר מכל כלי הנשיפה. הוא הומצא באמצע המאה ה-19, והמלחין ברליוז נוגע בהתאהבותו בכלי. המנעד הרחב של הכלי נותן לנגן אפשרות לנגן את הצלילים הנמוכים ביותר במנעד ועדיין לנגן קטעי סולו גבוהים ויפים.

בין הקטעים במופע - קונצ'רטו לשתי כינורות ברה מינור של באך מבוצע בשתי טובות.
אביטל הנדלר: נגנית הטובה הראשית של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון משנת 2001. הנדלר ניגנה עם כל התזמורות החשובות בארץ - הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ירושלים, הסימפונית רעננה ועוד בתור נגנית אורחת. הנדלר הופיעה ב-15 השנים האחרונות בקונצרטים לילדים ברחבי הארץ עם הרכב המתכת של התזמורת ושל חמישיית המתכת הישראלית.

חיים מזר: בוגר בית הספר היוקרתי גוליארד. מזר מנגן בהרכב הבלקני "בלקן במחסן אורקסטרה" ומופיע בתיאטרון היידשפיל. מזר ניגן עם מיטב התזמורות בארץ - הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הסמפונייט רעננה, התזמורת הקאמרית הקיבוצית בתור נגן נוסף.
 

סוג במה לא מקצועית
מספר אומנים 2
שפת המופע עברית ואנגלית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
נוער מוזיקלי
054-5313966

aviyouth@gmail.com

תל-אביב, יהודה המכבי 79

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.