מפגש עם סופר: אלי חליפה - היצע נוסף

תחום: ספרות
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 60
סגנון: פרוזה ודרמה
שם הרכב: מספרים ומוזיקאים
סיווג: הרצאה
שם המפיק: אלי חליפה
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 10000
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 15/01/2020

מפגש עם סופר, אלי חליפה, מספר סיפורים, מחבר הספר "נסיכי הרוח" שהנו אוסף סיפורים קצרים שנאספו לאורך 120 שנה מבבל ועד היום בישראל, המתארים עליה, התחדשות, תרבות שמשתנה ובתוך אלה סיפורים שבהם: העצמת נשים, התמודדות והצלחה, סיפורים שנונים, מועברים עם הרבה הומור וחכמה ומוסר השכל המאפשרים לתלמידים להתחבר אליהם ממבט מיוחד, מצד אחד נוסטלגי אך מתחבר להוויה שלהם כיום. כך למשל סיפורו של חזי חליפה שנחטף על ידי מחבלים בקו 300, נפצע וחודש לאחר מכן זכה באליפות ישראל לבוגרים באתלטיקה, על זהבה שמואלי רצת המרתון הראשון של ישראל שייצגה אותנו באולימפיאדה והחלה להתאמן לאחר שהיו לה כבר שני ילדים, על סיפורי עליה שונים מקצוות לכאורה מנוגדים, מבבל ומרוסיה הלבנה ומה כל כך דומה להם וכיצד זה משליך על הדור הצעיר היום. הסיפורים הקצרים מועברים על ידי אלי חליפה במשחק של מספר סיפורים המותאמים לקהל לפי הגיל, החל מגיל צעיר של כיתה א' ועד לכיתה יב'. זאת בהתאם לקהל השומע ותוך אינטראקציה איתם דבר שיוצר עניין רב בקרב התלמידים ולוקח אותם למסע למקום אחר ומחבר אותם לנושאים בהם עליהם להתמודד: הצלחה בלימודים, הצלחה בתחביבים כמו ספורט נגינה ועוד, מגדר, דילמות חברתיות בין קבוצות, דינמיקה של הסחפות ועוד וכל אלה באמצעות סיפורים מהעבר שלמעשה מראים כי הטכנולוגיה השתנתה אולם האדם וטבעו נותר בדיוק אותו דבר, וכך ממבט למקום אחר לכאורה הם רואים בפועל את הנושאים עימם הם מתמודדים חיי היום יום שלהם. 


לצפייה בסרטון

אלי חליפה, איש תקשורת, עיתונאי בידיעות אחרונות בעבר, עורך ראשי של שבועון "שבע" מו"ל הוצאת הספרים "אות ועוד" סופר וכותב ספרים לבני נוער, לילדים. עורך ערבי תרבות, מספר סיפורים בהם הוא מעביר את סיפוריו בצורת משחק יחיד שלו ולעתים בליווי מוסיקה, בהתאם למזמין, המופע שלו כולל משחק של הסיפורים אותם הוא כותב המותאמים לקהל, לפי גודל הקהל, הגיל וכדומה. התאמת המופע לקהל יוצר אינטראקטיביות, אלי חליפה מדבר עם התלמידים, משתף אותם, משלב והכל מועבר בהמון הומור, שנינות, צחוק וכייף לחוויה גדולה שבאמצעותה מועברים מסרים חשובים, איך להתמודד ולהצליח, העצמת נשים, קבלת השונה, הכלה, קבלת אחריות על עצמי ועוד. סיפור על מורשת ולמה מורשת הינה דבר חשוב לנו שיש ללמוד ממנה כדי שנתקדם הלאה ובמה זה באמת מסייע להם בחיי היום יום ובעתיד. 

 

רעיונות לדיון הינם:

מורשת של כל אחד מאתנו וחשיבותה: האם אני מכיר אותה, מה אני לוקח ממנה

כיצד טבע האדם לא משתנה ולמעשה אנו רואים את הנושאים חוזרים בצורות שונות: דינמיקה חברתית, הכלה, התמודדות וכדומה

מדובר למעשה בהרצאה והאינטראקטיביות הנה חלק ממנה.

בקבוצות קטנות יותר יהיה ניתן לעשות שימוש בכתיבה, כתיבה יוצרת, כתיבה של חיבור, לקחת סיפור ולדון איתו כיצד ניתן להמשיך, לסיים אחרת וכדומה ולשנות את המשחק שלו. 

 

מפרט טכני לצורך המופע יש להכין מגבר ורמקול לצורך השמעה שיתאים לקהל השומעים. רצוי רמקול נוסף לצורך השתתפות קהל בשאלות ותשובות ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה סל תרבות חינוך 001

לינק לצפיה

המלצה סל תרבות חינוך 3 001

לינק לצפיה

המלצה סל תרבות חינוך 2 001

לינק לצפיה
אלי חליפה
0522708666

elieh100@gmail.com

פתח תקוה, עתלית 3

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.