לפרוש כנפיים - היצע נוסף

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון: ישראלי
שם הרכב: סולו
סיווג: הרצאה
שם המפיק: מור ציפורי
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/12/2017

מופע אישי המספר את סיפור חיי. אני מוגבלת הסובלת משיתוק מוחין. המופע מגולל את סיפור חיי הלא פשוט. מילדות מסובכת, מאחר שהוריי השתמשו בסמים קשים. המופע מתאר התמודדות מול קשיים, מול החברה ומול הבירוקרטיה. המופע משלב שירים המותאמים לפי התוכן. שיאו של המופע הוא ניצחון הרוח. שמטרתו העיקרית העברת מסר ראשון במעלה של הבנת וקבלת השונה בחברה. ההרצאה היא מאוד אישית ואי לכך מצליחה לחדור ללבבות הצופים בה. ואולי כך תוכל להיות חלק ממהפכה עתידית, אמיתית, חברתית של קבלת השונה בחברה בצורה אמיתית ולא כפי שהחברה מקבלת ומתייחסת כיום. אי לכך בני הנוער שהם העתיד הינם קהל היעד בחשוב ביותר לצפייה, הרי הם דור העתיד אשר ייעצב את החברה. שיאו של המופע הוא ביר האחרון: ''שיר תקווה'' של מירי מסיקה המותיר את הצופה בהרצאה מרוגש עד מאוד.      המופע הוא מופע יחיד. ההרצאה משלבת בתוכה 4 שירים. מגוללת סיפור חיים אישי את המופע כתבתי בעצמי, מתוך סיפור חיים, ניסיון, התמודדות יומיומית בעקבות מגבלות פיזיו ומנטליות גם יחד. המופע נולד בעיקר בגלל קשיים חברתיים עם ומול החברה. שמי מור ציפורי אני בת 30 הסובלת משיתוק צוחין. נכדתו של חיים ציפורי ז''ל אשר הקים וניהל את החברה למתנס''ים עד מותו ב 1984. אני בעלת תואר ראשון בחינוך מטעם ''מכללת דוד ילין''. בירושלים. אינני מתעסקת בתחום ובכלל איני עובדת בגלל חוסר היכולת למצוא עבודה אשר תקבל אותי ותכיל אותי. היצירה נולדה מתוך כאב וחוסר אונים שמטרתה העיקרית להדליק זיק של מודעות לשינוי ולתקווה כדי שהעולם ובני האדם יהיו קשובים יותר וטובים יותר איש לרעהו.    

עד היום במקומות שהופעתי (כולל בתי ספר) לא נעשתה הכנה לקהל היעד. בעיני הכנה פחות חשובה כי הסיפור עצמו אינו מסובך להבנה ומותיר ''הפתעה'' שבו יכול להיעלם אם ידונו בנושאים הקשורים בו כגון: ''נכויות ומגבלויות, התמכרות לסמים, קבלת השוה בחברה.

כן נראה לי שלאחר המופע אולי לא באופן מיידי, ניתן לקיים שיחה על המופע תוך מתן דגש, על החוויה האישית שהצופה בהופעה חווה. על אופן השפעת ההרצאה על הצופה מבחינת ההסתכלות והקבלה של השונה. ניתן לפתוח דיון על מה אני כאינדבדואל יכול לעשות כדי לשנות את ההתיחסות והקבלה של השונה. ניתן להרחיב את הדיון בכיתות הגבוהות יותר בתחום ההתמכרויות למה הן גורמות והשלכותיהן, על אף שהנושא ההתמכרות אינו הנושא המרכזי בהרצאה.    

מפרט טכני מערכת הגברה ומיקרופון
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

12

לינק לצפיה
מור ציפורי
0547636100

morzipori1@gmail.com

מעלה אדומים, חגווי הסלע 16/1

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.