מי יהיה חבר שלי? - תשפ"א

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 45
סגנון: מודרני
שם הרכב:
סיווג: מופע מחול
שם המפיק: להקת קולבן דאנס
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 16/09/2020

המופע "מי יהיה חבר שלי?" מבוסס על שני משלים מפורסמים של איזופוס: האריה והעכבר וה- צרצר והנמלה. זהו תיאטרון מחול קסום ואיכותי המשלב מחול, סיפור והפעלה. במופע 3 רקדנים, אחד מהם בתפקיד המספר, בסיפור שלפנינו הופכים הילדים כבמעין קסם לחיות, בעזרת תלבושות ומסכות ולפתע הם פוגשים בדמויות של האריה העכבר ובעורב היהיר ובשועל. הדרמה קולחת באמצעות המספר וקטעי המחול המבוצעים ע"י רקדני הלהקה בדמויות החיות. התלבושות מרהיבות והמוסיקה מקורית. הסיפור מעלה שאלות ושיח פעיל מתקיים בין הילדים והמספר, וגם באמצעות התנסות חוויתית של הילדים יחד עם הרקדנים.אמיר קולבן הוא מהכוריאוגרפים המובילים בעולם המחול הישראלי ולהקת קולבן דאנס שהקים בירושלים הינה להקת מחול עכשווי מקצועית ואיכותית שיצירותיה מופיעות בפני קהל ברחבי הארץ ובעולם מזה 25 שנים. אמיר קולבן הוא מנהלה האמנותי של הלהקה ובשנים האחרונות הוא גם משמש כדיקן הפקולטה למחול באקדמיה הגבוהה למוסיקה ולמחול בירושלים. היצירה מבוססת על שני משלים של הסופר היווני איזופוס: האריה והעכבר וה -צרצר והנמלה. רקדני להקת קולבן דאנס הינם רקדנים שהכשרתם מקצועית ואיכותית בבתי ספר למחול גבוהים ברחבי העולם ומשם גם חלקם הגיעו ללהקה. הלהקה מוזמנת תדיר להופעות בארץ ובפסטיבלים ברחבי העולם, ולכיתות אמן מיוחדות.

הילדים הצופים עוזרים למספר להציג בפניהם את הסיפור במלואו. במהלך המופע מתקיים דיאלוג אינטראקטיבי בין הילדים למופיעים, אשר מעלה שאלות שונות ומגוונות:

  1. מיהו חזק ומהו כוח?
  2. מתי צריך ומתי אסור להפעיל כוח?
  3. האם ובמה דומים בני האדם לחיות?
  4. מה אנחנו יכולים ללמוד מהחיות על עצמנו?

לאחר המופע מתקיימת הפעלה קצרה של הילדים, ו/או שיחה עם המופיעים שבמהלכה יוכלו הילדים לעבד את החוויה ולשאול שאלות על המופע ועל עולמם של הרקדנים עצמם.

סוג במה לא מקצועית
רוחב 4
עומק 4
גובה 4
מספר אומנים 3
מספר אנשי צוות 1
מספר הקבוצות במקביל 3
מספר פזות 2
זמן הקמה 1 שעה
מאיזה שעה כל שעה
עד איזה שעה כל שעה
שפת המופע עברית
סאונד כן
טייפ כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
להקת קולבן דאנס
052-4818748

kolbendance1@013.net

ירושלים, מרכז ז'ארר בכר רח' בצלאלל 11

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.