משחקי ילדים במוזיקה (A)

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 40
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: סובול צרי שירי
קהל יעד: גן - ג
כמות קהל מקסימלית: 90
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 24/08/2016

קונצרט בנגינת הרכב של חליל אבוב וצ'לו, המשתף את הילדים באופן פעיל ומחבר אותם לעולם המוזיקה. במהלך הקונצרט, הרכב של שלושה נגנים, בחליל, באבוב ובצ'לו, משמיע קטעי מוזיקה קלאסית קלה, הלקוחים מתוך יצירות מאת באך, מוצרט, ביזה וכן שירי ילדים.

הנושא המשותף לכל קטעי המוזיקה הוא "משחקים וביטויים במוזיקה". המלחינים השונים, בסגנונות השונים, שילבו ביצירותיהם נושאים, מתוך עולמם של הילדים. הילדים לומדים להבחין בהם, בתוך המוזיקה, ומתוך כך מזהים את האופי המיוחד של כל קטע מוזיקלי, את השונה ואת הדומה, דרך תחושות ורגשות.

תכנית המפגש מורכבת סביב שתי יצירות מרכזיות: האחת היא "סמפונית הצעצועים" מאת לאופולד מוצרט והשניה היא "סויטת משחקי ילדים" מאת ג'. ביזה. דרך יצירות אלה ואחרות, הילדים פוגשים בקטעי מוזיקה קצרים, יפים ומרגשים, בסגנונות מוזיקליים שונים מתוך עולם המוזיקה הקלאסית.

הנגינה ה"חיה" של ההרכב במפגש תורמת מאד להקשבתם של הילדים. במהלך המפגש הילדים מקשיבים הן לכל כלי בנפרד, והן לשלושת הכלים יחד. כך הם מזהים את אופיו הייחודי של כל אחד מהכלים, ולומדים על משפחות הכלים אליהם כל כלי שייך, משפחת כלי הנשיפה ומשפחת כלי הקשת.

שירי סובול – אבוב וקרן אנגלית, נעם דובסטר – חליל ופיקולו, ענת נבו – צ'לו.

 

 

.

 

 

 


לצפייה בסרטון

פעילותה של שירי בתחום המוזיקה היא רבת שנים ומגוונת. במסגרת אמונתה כי חשיפת ילדים למוזיקה, כבר מגיל צעיר, מוסיפה הרבה מאוד לחייהם, הן כצעירים והן כבוגרים, מגישה שירי לילדים עולם מוזיקלי מלא וצבעוני.

להצלחת מטרה זו, מביאה שירי מניסיונה העשיר בתחומי הביצוע המוזיקלי והחינוך המוזיקלי על כל היבטיו. שירי היא אבובנית, יוזמת ומפיקה קונצרטים. בעברה ניהלה את ביה"ס למוזיקה ברנר מ.א. "ברנר".

ראו קובץ מצורף במשבצת "המלצות האמן/מפיק".

סוג במה לא מקצועית
מספר אומנים 3
זמן הקמה רבע שעה
שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

ערכת הכנה -משחקי ילדים במוזיקה-תשעח

לינק לצפיה
סובול צרי שירי
052-6121438

shirisobol@gmail.com

גני תקווה, דרך הים 20/34

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.