מפגש פסקול לטלוויזיה וקולנוע - היצע נוסף

תחום: קולנוע
תת-תחום:
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרצאה והדגמות
שם המפיק: עודד רז
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/05/2019

בואו נעצום את העיניים וננסה להקשיב לרעשים מסביב. האם אפשר לפרק את הצלילים שסביבנו לשכבות?

ננסה להבין ממה מורכב קול ומה מרכיב פסקול בסרט?

כדי לענות על השאלות הללו נעזר בסצנה מרכזית מתוך סרט הנוער "גאליס- המסע לאסטרה" ונפרק אותה לשכבות השונות המרכיבות את פס-הקול.

בשלב הראשון נצפה בסצנה כשרק הדיאלוגים נשמעים. איזו תחושה מתקבלת כשמנטרלים את כל רעשי הרקע? ננסה להבין ביחד מה חסר לנו כדי ליצור את החוויה הקולנועית המלאה. 

לאחר מכן נצפה בסצנה פעם נוספת, עכשיו רק עם האפקטים הקוליים וכך הלאה עד שנקבל את התמונה המלאה ונבחן את כל השכבות השונות ונבין מהו תפקידה של כל שכבת קול ואיך כל הצלילים פועלים ביחד.

מטרת הסדנה להעשיר את עולמם של התלמידים בתחום פס-הקול בסרטי קולנוע וטלוויזיה ולחוות את העבודה על פס-הקול בצורה בלתי אמצעית וחוויתית.עודד רז, במאי טלוויזיה וקולנוע ישראלי.

עודד נולד וגדל בירושלים, היה חניך ומדריך בשבט בית הכרם של תנועת הצופים.

בוגר החוג לקולנוע והפקות טלוויזיה במכללת הדסה בירושלים. לאחר סיום לימודיו נסע לשנת לימודים באוניברסיטת ניו סקול בניו יורק בה קיבל תעודת הסמכה בבימוי והפקת סרטים. בנוסף, הוא בוגר סדנת הדרכת שחקנים של אולפן השחקנים מיסודו של לי שטרסברג בניו יורק.

ביים שלל סדרות לילדים ונוער ובניהן שבע העונות של הסדרה המצליחה "גאליס" אשר נמכרה למספר מדינות בחו"ל וזכתה בפרס סדרת השנה בטקס נבחרי הילדים במשך מספר שנים ברציפות. בין סדרות הנוער הנוספות אותן ביים עודד ניתן למוא את "כדברא" ו"דאנסטורי".

בנוסף ביים עודד שני סרטי קולנוע מצליחים- "מכתוב", קומדיית פשע ירושלמית, שובר הקופות של קיץ 2017 שהפך רשמית להצלחה הגדולה ביותר של הקולנוע הישראלי מזה שלושים שנה ואת סרט הילדים והנוער "גאליס- המסע לאסטרה" המבוסס על רקע הסדרה "גאליס".

עודד עבד בעמותת לה"ב (לקידום הערכים בחברה) בפרויקט – "קולנוער", במסגרתו עבד עם נוער בסיכון במקומות שונים בארץ וביים יותר מעשרה סרטים קצרים שעסקו בחיי הנוער ובמצוקות היום יומית שלהם

נשוי, לו שלושה ילדים והוא מתגורר בתל אביב

מפרט טכני מקרן, מסך, רמקולים, חיבור HDMI או דיסק און קי, מיקרופון
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

מכתב המלצה לימור אהבת ציון

לינק לצפיה

מכתב המלצה המסלול האקדמי המכללה למנהל

לינק לצפיה

מכתב המלצה חטיבת ביניים איילון

לינק לצפיה
עודד רז
0547222650

odedraz1@gmail.com

יפו-תל אביב, בלקינד 3, דירה 3

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.