הנסיך הירוק

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 30
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: בתי קולנוע לב בע"מ
שנת הסרט: 2014
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 18/09/2017

"הנסיך הירוק" הוא מותחן דוקומנטרי המגולל את סיפורו של אחד ממקורותיו הבכירים של השב"כ, אשר גויס כמרגל בצמרת תנועת החמאס לפני למעלה מעשור. מערכת היחסים הייחודית בין המקור הפלסטיני לבין מפעילו הישראלי חושפת סיפור מטלטל על טרור, בגידה, בחירות בלתי אפשריות וחברות חוצת גבולות. על פי רב המכר "בן חמאס", מאת מוסעב חסן יוסף.

הסרט זכה בפרס הקהל בפסטיבל סאנדנס 2014 ובפרס אופיר לסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר 2014

משך המפגש: כשעתיים וחצי (הקרנת סרט שיחה)

תחילת המפגש תהיה בהצגה קצרה של הבמאי נדב שירמן, והקרנת הסרט "הנסיך הירוק" – אורך הסרט 90 דקות לאחר ההקרנה:

היות והסרט עוסק במספר נושאים, הכוונה היא להתחיל דיון חופשי במספר או חלק מהנושאים

1.חברות חוצה גבולות- דיון פתוח בנושא חברות, האם באמת ישנה חברות בין שני גיבורי הסרט, האם זה בכלל אפשרי במציאות הנוכחית, המחיר ששולם בעקבות החברות של מוסעב וגונן, האם היום דבר שכזה יכול לקרות שוב, האם יש שינוי בחברה הישראלית של היום לגבי נושאים אלו. האם מוסעב הוא בוגד? האם גונן הוא בוגד? מה אתם הייתם עושים בסיטואציות דומות?

2.כיצד מפיקים סרט דוקו- מה מניע את תחילתו של סרט דוקו, כמה זמן זה לוקח, מה תפקידו של המפיק בהפקת סרט, מה האתגרים בהפקה בינלאומית, מה שונה עבודה של סרט דוקו מסרט רגיל, האם ישנו סיפור בכל אירוע שקורה לנו בחיים

3.מערכת היחסים מפיק- במאי - מה עושה במאי? מה עושה מפיק? מהי מערכת היחסים היצירתית שלהם, מה מקומו של מפיק ביצירה קולנועית? למה אנחנו שומעים בעיקר על במאים ולא מפיקים, מהם הכוחות המניעים מפיק קולנוע?

4.אמת מול בדיה- איפה מקומו של הסרט הדוקמנטרי בסולם זה, האם כל מה שאנחנו רואים בסרטי דוקו הוא אכן אמת, מהי אמת, האם הדוקו הוא ז'אנר קולנועי או מסמך היסטורי? מה ההבדלים האמיתיים בין קולנוע עלילתי לדוקו. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
בתי קולנוע לב בע"מ
054-4329210 גלית

Galit@lev.co.il

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.