בוזגלו שמעון

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש שירה
שם המפיק: בוזגלו שמעון
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/07/2005

משורר ומתרגם. פרסם עד כה שישה ספרי שירה עטורי שבחים ופרסים. האחרון שבהם, "בשירותי הספרייה באלכסנדריה", ראה אור ב-2017. בוזגלו עובר מספר לספר לא רק לנושאים שונים, מגוונים ומפתיעים, אלא בעיקר משתעשע בצורות חדשות, ועם זאת שיריו תמיד צלולים ונגישים.

בוזגלו הוא מתרגם ידוע מיוונית עתיקה ומלטינית. תרגומיו הבהירים והדרמטיים ל"אנטיגונה" ו"אדיפוס המלך", כמו גם לדיאלוגים של אפלטון, נלמדים ברוב בתי הספר והמוסדות להשכלה גבוהה.

בהרצאותיו, בוזגלו משוחח על השירה, ועל השמחה העצומה שהיא מעניקה לכל מי שהיא נוגעת בו, כחלק בלתי נפרד מחיי היומיום של חלקנו, לא, בעצם של כולנו, ובוודאי של תלמידי התיכון המתחילים את דרכם בחיים, ומחפשים ומהססים.

בשיחותיו על הספרות היוונית והרומית, נדמה שבוזגלו מפורר את פרק הזמן שעבר מאז, ומקרב אלינו בצורה מעוררת השתאות את הדמויות מאחורי היצירות: מה הן אכלו ושתו, איך התלבשו, חגגו, אהבו, מה גרם להם לאושר, מה הם היו חושבים עלינו אם היו מגיעים לכאן פתאום, ועוד.  מספר אומנים 1
זמן הקמה 00:15
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
בוזגלו שמעון

hs-b@015.net.il

, שאול אביגור 7 תל אביב

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.