מחוברים לחיים

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 100
סגנון: קומי-דרמטי
שם הרכב:
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: תאטרון הקאמרי
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/11/2021

סיפורו של מפגש ייחודי, מרגש ומצחיק בין פִיליּפ, אינטלקטואל עשיר, המשותק מהצוואר ומטה; לבין דריס, צעיר ממוצא אפריקאי, שהשתחרר לא מזמן מהכלא והופך, כמעט במקרה, למטפל הביתי שלו. על פניו, אין פחות מתאים ממנו לתפקיד, אך עם הזמן המפגש בין שני העולמות השונים והרחוקים מוליד חברּות משוגעת, משעשעת, אמיצה ובעיקר בלתי צפויה, כזו שמצליחה לשנות את הסתכלותם של השניים על העולם והופכת אותם מחוברים יותר לעצמם, ולחיים. 
לצפייה בסרטון

אוליבייה נקש, אריק טולדנו // כותבי התסריט המקורי אוליבייה נקש - שחקן ותסריטאי יהודי צרפתי יליד 1973 .בן להורים יהודים ילדי אלג'יר, ואחיה של השחקנית והתסריטאית ג'רלדין נקש. אריק טולדנו - יליד פריס 1971 סופר במאי ותסריטאי. בן להורים יהודים ילידי מרוקו. כשמנסים לכתוב על כל אחד מהם לחוד מגלים שאוליבייה ואריק הם חברי ילדות ויוצרים ביחד כבר שנים ארוכות. ואין טוב ונכון יותר מלכתוב על שניהם יחד.
מתוך ראיון עם אריק טולדנו ואוליבייה נקש, אחרי זכייתם בפרס על הסרט מחוברים לחיים: אתם כבר כמעט 30 שנה יוצרים ביחד, זה נכון?
אוליבייה: כן, בהחלט, מכירים כבר כמעט 30 שנה. נפגשנו במחנה קיץ, בצרפת, וסיפור הקשר שלנו התחיל בעצם כשדברנו על האהבה לסרטים ועוד נושאים משותפים. אהבנו בעיקר ללכת לראות קולנוע עם החברות שלנו, בניסיון להשיג נשיקה בסוף הערב. אחר-כך למדנו יחד קולנוע. התחלנו לעשות סרטים קצרים, ואחר כך פיצ'רים של ממש.
איך הגעתם לכתוב את מחוברים לחיים?
אוליבייה: אהבתי את הרעיון של קשר בין שני אנשים שהם הפכים גמורים. האחד עשיר, אריסטוקרט אחרי תאונה קשה, שצריך להעסיק מטפל חדש. אריק מוסיף: זה מבוסס על סיפור אמיתי. אוליבייה: ידענו כבר לפני שהסרט שוחרר לאקרנים שיש לנו משהו מאוד מיוחד. כבר בהקרנות הראשונות בצרפת שמענו בקהל את הצחוקים שהתערבבו עם דמעות. ראינו תגובות מדהימות, ואורות ירוקים אותתו לנו שיש לנו הצלחה ביד. אבל לא ידענו עד כמה. אריק: ניסינו דרך הסרט לשבור סטראוטיפים כנגד שחורים. אנחנו מראים את דריס כאדם חייכן, רקדן, חכם, אינטליגנט מאוד. זה בעצם פעם ראשונה שחקן שחור זוכה בפרס סזאר לשחקן הטוב ביותר. הסרט הזה מנסה לקרב בין בני אדם. הסרט מנסה לשים את שתי הדמיות באותה רמת שוויון. אוליבייה: הם מצילים אחד לשני את החיים. אריק: כמו דריס, שנינו באים ממשפחות מהגרים שהגיעו לצרפת, המשפחה של אוליבייה מאלג'יר ושלי ממרוקו. ועומאר, שמשחק בסרט הוא מסנגל. אנחנו מאותו דור, אנחנו צרפתים עם אותו עבר היסטורי, ילדים של אנשים שעזבו את המדינות שלהם ובאו לצרפת כדי לבנות חיים אחרים. הסרט מדבר על תפיסות סטריאוטיפיות? אריק: פיליפ יכול היה להגיד, האיש הזה לא יכנס לבית שלי, אני פוחד ממנו, הוא יכול לגנוב ממני, הוא לא טוב לעבודה הזו. אבל הוא לא אומר את זה, במקום זה הוא הוא מסתכל עליו, מבחין שהוא בחור פשוט ואינטליגנטי. ודריס יכול היה לחשוב שבגלל שהוא עשיר ולבן, הוא ההפך ממנו, ומה לו ולעבודה עם כיסא גלגלים. פיליפ אוהב את זה שדריס לא מרחם עליו, מדבר דוגרי בלי להתייפייף. הם יוצרים אווירה טובה ביחד, קשר טוב. וזה רק בגלל שלשניהם יש נקודת-מבט שונה על החיים. לכן בחרנו את הסיפור הזה, כדי לשבור סטריאוטיפים.

אלי ביז'אווי // מחזה יליד 1978 ,בוגר מגמת בימוי והוראת תיאטרון במכללת סמינר הקיבוצים. בין תרגומיו, הקאמרי: אותלו, שיגעון המוסיקה, סיפור הפרברים, בית ספר לנשים, שורת המקהלה, קברט. הבימה: 1984 ,הקמצן, יחסים מסוכנים, מאמה מיה, החולה המדומה. בית ליסין: טרטיף, לצאת מהארון, אוליבר!, Q AVENUE , שיעור בריקוד. תיאטרון באר-שבע: הורים איומים, רומיאו ויוליה, פיאף, שחק אותה סם, טירונות בלוז. המדיטק: צפרדי וקרפד. תיאטרון מסחרי: בילי אליוט, היפה והחיה. תיאטרון הספרייה: מלחמת טרויה לא תפרוץ, בדלתיים סגורות, תשוקה. בית הספר יורם לוינשטיין: ליצנים של אלוהים, אל נקמות. התיאטרון הלאומי COLLINE LA ,פריז: ציפורים כולם. כתיבה- המדיטק: לא דובים ולא יער, אריה הספריה. בימוי- הקאמרי: תעלת בלאומילך )עם גורי אלפי(. תיאטרון באר שבע: פיאף. תיאטרון הספרייה: תשוקה )סונדהיים(, בדלתיים סגורות, היפה והחיה. קולנוע: כתיבת התסריט לבננות, סרטו של איתן פוקס. זוכה מילגת קרן אמריקה-ישראל )שרת( לבימוי בשנים 2006-2002 .זוכה פרס קרן רבינוביץ“ לתרגום על שם עדה בן נחום 2014 על תרגומו לטרטיף. זוכה פרס התיאטרון הישראלי בקטגוריית מתרגם השנה 2015 , 2016 ,2017 על תרגומיו לרומיאו ויוליה, הורים איומים,1984.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הקאמרי
03-6060903 אורטל מרציאנו(052-5909896)

ortalm@cameri.co.il

תל-אביב, שאול המלך 19

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.