המוזאון הפתוח - גן התעשיה תפן

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: מפגש עם אמן
משך זמן המופע: 150
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הדרכה בתערוכה
שם המפיק: המוזאון הפתוח-תפן
קהל יעד: גן - יב
כמות קהל מקסימלית: 25
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/09/1995

 ייחודו של המוזיאון הוא בייצוג האמנות הישראלית לאורך השנים תוך פתיחות לכל הזרמים והאסכולות המהווים אבני דרך בתרבות הישראלית ובדיאלוג עם עיצוב, תעשייה וטכנולוגיה. בגן הפסלים מוצגות כ- 100 עבודות ממיטב הפיסול הישראלי, בחלל הגלריה נערכות תערוכות המתחלפות פעמיים בשנה.

יצירות אמנות נוספות מוצגות במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית, מרכז מורשת ה"ייקים", מוזיאון היסטורי המדגיש את תרומת העלייה החמישית להקמת מדינת ישראל. מוזיאון מוצגות יצירות אמנות המייצגות את חוויית ההגירה וההיקלטות במדינה.דינה רקנאטי- קרוב

יצירתה הנרחבת של דינה רקנאטי מוקדשת לאמנות המופשטת. גם אם חומרי עבודותיה משתנים – עץ, מתכת או בדים רכים - יצירתה נשארת נאמנה למופשט. יתרונה הגדול של האמנות המופשטת בהענקת חופש פעולה נרחב ליוצר ומרחב גדול של אינטרפרטציה לצופה. דינה רקנאטי יוצרת מתוך אותו חופש פעולה אינסופי, והיא מזמינה את צופיה לחבור אליו. זו הזמנה להצטרף לעולם של צבעים וצורות, עולם של חלום ומציאות, המתערבבים זה בזה.

זיכרונותיה של דינה רקנאטי, המזינים את יצירתה, חוזרים ומהדהדים  בעבודותיה המוקדמות והמאוחרות כאחת. הזיכרונות מקופלים בקפלי הבדים, מסתתרים מאחורי קשתות ושערים ורשומים בתוך דפי הספרים ללא מילים, בצורות ובצבעים. הצבעוניות של היצירות, מצבעי המדבר הבהירים ועד הכחולים השמימיים והלבן של היצירות החדשות, הם צבעי הזיכרונות - חלקם ברורים מאוד וחלקם היטשטשו בחלוף השנים. 

מספר הקבוצות במקביל 3
מאיזה שעה 09:00
עד איזה שעה 17:00
שפת המופע עברית וערבית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
המוזאון הפתוח-תפן
תיאום ביקורים- 04-9109609

tefenopenmuseums@gmail.com

מגדל תפן, ת.ד. 1

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.