מה כבר ביקשתי? - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון: דרמה
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: תיאטרון אלומה
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/02/2019

רונה היא אם גרושה לשתי בנות – נוי, בת ה-18, בעלת מוגבלות שכלית, ועדן בת ה-15 הנורמטיבית. רונה רוצה לפתוח דף חדש בחייה. היא עוברת עם שתי בנותיה ליישוב חדש ומתכננת להינשא בשנית לגבר שעמו היא יוצאת. השינויים בחיי האם ובתה הנורמטיבית מעוררים את השאלה מה מקומה של הבת בעלת הצרכים המיוחדים בחייהן: האם מקומה לחיות עמן בביתן החדש או שזה הזמן להעבירה לדיור במסגרת אחרת? הסוגיה מעוררת סודות מן העבר ודוחקת את האם ואת הבת לחשוב על צרכיה של הבת המיוחדת לעומת צרכיהן ועל חלקה של הקהילה בקליטת אנשים בעלי צרכים מיוחדים. לצד הצגת נושא ההתמודדות עם ילדה בעלת צרכים מיוחדים, מועלית מערכת היחסים בין אם וביתה בתוך תא משפחתי אחר והשפעת המוגבלות על האחות הנורמטיבית ועל הויתורים שבני המשפחה נאלצים לעשות בשל ההתמודדות

 

 שתי השחקניות הן אימהות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אורנה סגל, שחקנית וקלינאית תקשורת, היא אם לילד בעל תסמונת "פראדר ווילי". יפעת נוימן, שחקנית ומנהלת התיאטרון, היא אם לנערה בעלת פיגור בינוני. אורנה ויפעת חברו יחד להצגה הקודמת ששתיהן כתבו והפיקו – "אם אנחנו כבר כאן אז למה לא ליהנות מזה?" ההצגה עוסקת בהתמודדויות שלהן ושל משפחותיהן עם לידת הילד בעל הצרכים המיוחדים ועם גידולו לאורך השנים. הצגה זו זכתה לשבחים רבים, מיועדת למבוגרים והועלתה כבר למעלה מ-200 פעם.

בתום ההצגה השחקניות מקיימות שיחה אינטימית עם הקהל בה הן חושפות את הקשר האישי שלהן לנושא ההצגה ומזמינות את הקהל לשתף בתחושות, מחשבות וחוויות שהתעוררו במהלך הצפיה בהצגה.

מפרט טכני דרישות טכניות: במה בגודל - 5X5 חלל שניתן להחשכה נקודת חשמל גישה קרובה עם הרכב על האולם להיות פנוי לפחות שעה לפני ההצגה *** המחיר כולל הגברה, תאורה ואיש סאונד, ואינו ;כולל נסיעות ומע ' ;מ ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

ממליצים 1

לינק לצפיה

ממליצים 3

לינק לצפיה

ממליצים 2

לינק לצפיה
תיאטרון אלומה
050-2693255

noyman33@gmail.com

נצרת עילית, הושעיה ד.נ. המוביל

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.