יעל שכנאי - האריה והעכבר - היצע נוסף

תחום: ספרות
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 45
סגנון: פרוזה ודרמה
שם הרכב: סופרים ומאיירים
סיווג: מפגש עפ"י נושא
שם המפיק: אב"י - אמנויות במה ישראלית
קהל יעד: א - ד
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 31/07/2019

המפגש מדבר על הספר "האריה והעכבר" לילדים, אותו כתבתי על פי משל איזופוס הידוע, "האריה והעכבר". מושם דגש גם על נושא המשלים. מהו משל, מהו נמשל, מה מאפיין משלים (האנשה של חיות, צמחים, דוממים) והיכולת האוניברסלית שלהם לגעת בנו, כי הם יכולים להתרחש בכל מקום ומתארים מצבי חיים שאפשר ללמוד מהם התנהגויות ותכונות של בני אדם בדיוק כמו של החיות המאפיינות אותם.

בהיותי גם סופרת וגם מו"לית, אני מכניסה גם פרטים במפגש שממחישים לילדים איך מוציאים ספר לאור, על הקשר בין הסופר למאייר ואיך למעשה מתנהל התהליך מרגע הכתיבה עד יציאתו לחנויות, מספרת על הזיקה שלי לספרים עוד מאז שהייתי ילדה ואיך חלמתי להיות סופרת ומקורות ההשראה שלי.שמי יעל שכנאי. נולדתי בתל אביב ואני מתגוררת בגבעתיים. יש לי הוצאת ספרים ששמה רימונים, והיא מתמקדת בעיקר בספרות ילדים ונוער, וגם בספרות קלאסית מתורגמת למבוגרים.

אני גם סופרת :) והוצאתי שני ספרי ילדים לאור ושלושה ספרי מבוגרים. הרביעי בדרך... אני עורכת כבר שנה וחצי מפגשים בספריות ובבתי ספר, מפה לאוזן, על ספרות ילדים, על איך מוציאים ספר לאור ועל הספר האחרון לילדים "האריה והעכבר" שנשען על המקור של משל איזופוס אבל מאוד עכשווי. בספר למשל מופיעה גם הלביאה, זוגתו של האריה, האריה והלביאה מנהלים בית שוויוני ומקסים עד שמגיע העכבר ואז מתחילה העלילה. הילדים אוהבים מאוד את הטוויסט העכשווי ואפילו מצביעים ומדברים עליו. 

אני אשמח שתהיה הכנה לספר לפני בואי למפגש. הספר לא ארוך, אפשר לנצל אותו לשיחה בכלל על משל ונמשל. על לקח ומוסר השכל בעקבות משלים. על האנשה. על החיות הנבחרות בזכות התכונות שלהן שתואמות תכונות מסוימות בפני אדם ועל המשל ככלי ספרותי המלמד על מצבים בחיים בכל מקום בעולם ומתאים לכל בני אנוש. נוכחתי לדעת שכשאני מגיעה למפגשים שהילדים הנוכחים במפגש כבר קיבלו הכנה, הם כל כך מתרגשים ומאוד פעילים ושואלים שאלות, כמובן, בסוף המפגש בזמן המתאים.

מפרט טכני זקוקה למחשב, מסך, מקרן, מיקרופון במידה שהמקום עם בעיות אקוסטיקה או שיש כמות גדולה של ;ילדים, וכיסא.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצת חיה אורן למפגש האריה והעכבר

לינק לצפיה

יעל המלצה 2

לינק לצפיה

יעל המצלה 3

לינק לצפיה
אב"י - אמנויות במה ישראלית
054-2468280

avinpo@gmail.com

תל אביב, ת.ד. 14481

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.