מדיאה

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 85
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: העמותה לקידום תרבות התאטרון
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/02/2017

פרשנות עכשווית ותוססת לטרגדיה היוונית הקלאסית, הנחשבת לאחת מהיצירות הדרמטיות החשובות ביותר. גיבורת המחזה יוצאת למסע נקמה בבעלה הבוגד: היא רוצחת את כלתו לעתיד ואת אביה המלך ו... את שני ילדיהם. מה מביא אישה שפויה לעשות מעשה נורא כזה?

מדיאה, נסיכת קולכיס, מתאהבת ביאסון שיצא עם צוות הארגונאוטים לחפש את גיזת הזהב. היא משתמשת בכוחות המאגיים בהם ניחנה כמכשפה על מנת לעזור לו להשיג את הגיזה, תוך שהיא בוגדת באביה והורגת את אחיה. בהגיעם ליולקוס מערימה מדיאה על בנותיו של פליאס לרצוח את אביהן, ובכך מצילה את יאסון בשנית. השניים נישאים ועוקרים לקורינתוס עם ילדיהם012345-6789 אולם שם מחליט יאסון לשאת לאישה את בתו של המלך קריאון.


מדיאה, אישה גולה ונוכריה, שעתה גם מנודה ע"י בעלה, מגורשת עם ילדיה מקורינתוס בצו המלך. למרות תחושת הייאוש הנוראה, היא אינה נכנעת למפח הנפש, ודווקא מתוכו מתעשתת בהחלטה לחתור לנקמה. היא מבקשת לגזול מבעלה הבוגדני את התהילה, לרצוח את כלתו המיועדת ואת אביה המלך ו... לרצוח את ילדיהם.


הטרגדיות היווניות כולן מבקשות לחקור את הכוח האנושי של האדם – לבנות או להרוס – וברוח זאת מציב בפנינו המחזאי אוריפידס את השאלה: מה מביא אישה שפויה כמו מדיאה לעשות מעשה נורא כזה? וגם: האם יש צד אחר בסיפור, שראוי לשמוע?


ההפקה החדשה היא פרשנות בימתית עכשווית, המבקשת להנגיש את היצירה הקלאסית האלמותית לצופה התאטרון בן-זמננו. הדרמה המטלטלת של מדיאה, אישה חזקה בעולם של גברים, מוצגת מנקודת מבט ביקורתית, המבקשת לבחון מחדש נושאים כגון: נאמנות ובגידה; נקמה, כוח ותאוות-בצע; נשיות ומאבק מגדרי; וגם – היחסים המורכבים בין הפרט וגופי התקשורת.מאת: אוריפידס
נוסח עברי: בן בר-שביט
במאי:מאיר בן סימון
עיצוב במה: לילי בן נחשון
תלבושות:רונה משעול
עיצוב תאורה:  אבי יונה (במבי) בואנו
מוסיקה: אלעד פרץ
תנועה: רוני ברנדשטטר
שחקנים: נילי צרויה, אנחל בונני, איציק אבל, אבינועם שן-צור, רעות ברדה-לוי, יוליה פרידמן, הללי ננר, סוזן פפיאן, בהט קלצ'י,נדב בן-הלוי.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
העמותה לקידום תרבות התאטרון
058-4411225

meir_bs@bezeqint.net

רחובות, הר הצופים 21

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.