ארתור אברמוב וסירטו דם חם

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 90
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: ארתור אברמוב
שנת הסרט: 2021
קהל יעד: ח - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 16/01/2023

דניאלה (16) ואוהד (17) נחושים להגשים את חלומם ולזכות באליפות העולם לנוער בקיקבוקסינג. לצד אורח החיים התובעני הנדרש בספורט מקצועי, הלימודים והבגרויות שדורשים השקעת זמן, הם נאלצים להתמודד גם עם לחץ גדול מצד משפחותיהם הקווקזיות המסורתיות, שמתנגדות לעיסוקם בספורט האלים והמסוכן.

אוהד, שאיבד את הכרתו באחת התחרויות, מעורר באמו חרדה גדולה והיא ואביו מערימים עליו קשיים ולחצים להפסיק את האימונים והתחרויות. דניאלה צריכה להתמודד עם חששות מצד נשות המשפחה, שהספורט יפגע לה לא רק בלימודים אלא גם בסיכוייה להכנס להיריון. האם יצליחו השניים לעמוד בלחץ ולהגשים את חלומם להגיע לתחרות העולם לנוער?
על היוצר:

ארתור אברמוב, בן 38, נשוי פלוס שלושה. עוסק ביצירה קולנועית מזה 8 שנים. בוגר מנשר לאמנויות בתל-אביב. היוצר עלה לישראל בגיל 8 מבריה"מ, מחבל ארץ הקווקז. רוב העיסוק והיצירה הקולנועית שלו סובבת סביב הקהילה הקווקזית בישראל. שלושת הסרטים שאותם יצר מדברים על המנהגים והתרבות של הקהילה הקווקזית בישראל. נקודת מבט שאותה מביא מהבית, המנהגים והאותנטיות של התרבות הקווקזית בצל כור ההיתוך של שנות ה-90. כיום הוא עובד על שני פרוייקטים דוקומנטריים חדשים.

סרטים שיצר :

ילדי ההרים 16 דק'. פסטיבל קאן 2016, פסטיבל חיפה 2016

דינג' 55 דק'. פסטיבל חיפה 2016

אין סנטימנטים 72 דק' פסטיבל דוקאביב זוכה פרס חבר השופטים 2020, פסטיבלים נוספים בחו"ל.

דם חם 55 דק' ערוץ הספורט, קרן מקור. 2021 פסטיבל דוקאביב

הכנה לצפייה:

לדבר עם הנערים והנערות על תרבות הספורט, ספורט שהם מתחברים אליו. ואז להפנות את תשומת ליבם אל הספורט הלא פופולארי כמו קיקבוקס אשר מופיע בסרט. לחשוב יחד האם מישהו או מישהי מהכיתה כן מתאמנים באומנויות לחימה ואיך הם מתמודדים עם השילוב בין הלימודים והאימונים.

 

אחרי הצפייה:

בהתחלה הם ישאלו מה קורה איתם היום? עם הדמויות. ואחרי זה יעניין אותם לדעת איך היא עשתה את זה, הגיבורה של הסרט, איך היא הצליחה להתגבר על מכשולים שלה הרבה יותר טוב מאשר הבחור בסרט הגיבור אשר לא הצליח להתגבר על הקשיים שההורים שלו שמו בפניו.

זה מעניין אותם לראות סיטואציות אמתיות מהחיים של בני גילם, כאשר ההורים המודאגים רוצים משהו אחד אבל הנערים/ות רוצים משהו אחר. כלומר ההורים רוצים שהילדים שלהם ילמדו במוסדות להשכלה גבוהה, משהו שההורים בעצמם לא יכלו להרשות לעצמן מכיוון שהם בעצמם עולים מבריה"מ ועברו טלטלה רצינית בחייהם כאשר עלו לישראל לעומת הרצונות של הנערים והנערות להגשים את עצמם בשדות אחרים חוץ מלימודים מוסדיים. קונפליקט שהוא לב ליבו של הסרט.

יש נקודות שבירה רבות עבור נערים בגילאים אלו בתוך הסרט, גם לחצים של הבגרויות וגם לחצים של הסביבה. החברים של הנערים כולם רוצים שהם יכבשו את העולם אבל יחד עם זאת הם לא מבינים עד כמה החיים שלהם מורכבים סביב עיסוק הספורט תוך כדי הלימודים והקשיחות של ההורים מולם.

סצינות אינטימיות שצולמו בסלון ביתם, ללא מסננים, תמיד נוגע ללב והנערים יודעים לדבר על זה, מבינים את הרגישויות סביב הנושא הזה וכמעט תמיד ישאלו וירצו לדעת עוד על איך הדמויות הרגישו עם זה.

 

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ארתור אברמוב
0506981113

arthurfilmmaker@gmail.com

אור עקיבא, השיקמים 4 דירה 8

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.