כל הדברים הטובים

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 90
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון הנפש
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 250
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 09/05/2022

כל הדברים הטובים

דביר בנדק מגלם את דמותו של ילד שמכין רשימה כדי להציל את אימו ומגלה עם השנים איך הרשימה הצילה אותו. מה שמתחיל כניסיון תמים להתמודד עם אירוע טראומטי, הופך לדרך מופלאה להביט על העולם. סיפור מלא חיים, הומור ופיוט, שכבש את לב הקהל בלונדון וכעת, לראשונה, על במה ישראלית.

"אני בן 7, אני לוקח דף וטוש וכותב לאמא רשימה – רשימה של כל הדברים הטובים, כל הדברים ששווה לחיות בשבילם:

  1. גלידה
  2. מלחמת מים
  3. שמרשים לך להישאר עד מאוחר
  4. הצבע הצהוב
  5. דברים עם פסים
  6. רכבת הרים
  7. אנשים נופלים" 

 

הקאמרי בשיתוף פעולה עם תיאטרון אלעד

דרמה מאת דנקן מקמילן

נוסח עברי: אלי ביז'אווי

בימוי: שי פיטובסקי

הצגת יחיד בהשתתפות: דביר בנדק

 

יוצרים:

דנקן מקמילן מחזאי

"רוב מה שאני רוצה לומר לא מגובש במיוחד; זה קשור לניסיון שלי למצוא צורה לבטא חרדה או דאגה. לכל המחזות שלי יש סתירה פנימית שאיני יכול לפתור".

מחזאי ובמאי בריטי התפרסם בעיקר ממחזותיו: ריאות, אנשים, מקומות ודברים שעלה בתיאטרון בית ליסין. עוד ממחזותיו הבולטים: עיר הזכוכית, האזור האסור, אומללות השמחה בחלקה, מפלצת. עיבד יחד עם רוברט אייק את ספרו הנודע של ג'ורג' אורוול 1984. מקמילן קבל הכרה לראשונה בתחרות מחזאות בברונטווד, בתיאטרון הבורסה המלכותית של מנצ'סטר, וזכה בפרס על המחזה שלו מפלצת, שהיה מועמד גם לפרס המחזה החדש הטוב ביותר של ה-TMA ולפרס המחזה החדש הטוב ביותר של מנצ'סטר. כל הדברים הטובים הופק על ידי Paines Plough. ההצגה הציגה בשלושה פסטיבלים רצופים באדינבורו, והמשיכה לסייר ברחבי העולם. במהלך הרצת ההצגה בתיאטרון Barrow Street Theatre בניו יורק, היא צולמה לשידור ב-HBO (2016). המחזה הוא מונולוג אינטראקטיבי, המבוצע בשיתוף הקהל. המבצע המקורי של כל הדברים הטובים היה הקומיקאי Jonny Donahoe. על-פי מקמילן המחזה נכתב: "כדי לתקשר עם אנשים: אתה לא לבד, אתה לא מוזר, אתה תעבור את זה, ואתה צריך רק להחזיק מעמד. זה לא קּוּל ומאוד לא אופנתי לאדם להגיד דברים כאלה, אבל אני באמת מתכוון לזה. לא נתקלתי אף פעם במישהו שמדבר על דיכאון ואובדנות באופן כל-כך אמיתי ישיר מעניין ומדויק".

 

אלי ביז'אוי נוסח עברי

יליד 1978, בוגר מגמת בימוי והוראת תיאטרון במכללת סמינר הקיבוצים. בין תרגומיו, הקאמרי: אותלו, שיגעון המוסיקה, סיפור הפרברים, בית ספר לנשים, שורת המקהלה, קברט, מחוברים לחיים. הבימה: 1984, הקמצן, יחסים מסוכנים, מאמה מיה, החולה המדומה. בית ליסין: טרטיף, לצאת מהארון, אוליבר, AVENUE Q, שיעור בריקוד. תיאטרון באר שבע: הורים איומים, רומיאו ויוליה, פיאף, שחק אותה סם, טירונות בלוז. המדיטק: שנה עם צפרדי וקרפד. תיאטרון מסחרי: בילי אליוט, היפה והחיה. תיאטרון הספרייה: מלחמת טרויה לא תפרוץ, בדלתיים סגורות, תשוקה. בית הספר יורם לוינשטיין: ליצנים של אלוהים, אל נקמות. התיאטרון הלאומי LA COLLINE, פריז: ציפורים כולם. כתיבה, המדיטק: לא דובים ולא יער, אריה הספריה. בימוי, הקאמרי: תעלת בלאומילך (עם גורי אלפי). תיאטרון באר שבע: פיאף. תיאטרון הספרייה: תשוקה (סונדהיים), בדלתיים סגורות, היפה והחיה. קולנוע: כתיבת התסריט לבננות, סרטו של איתן פוקס. זוכה מילגת קרן אמריקה-ישראל (שרת) לבימוי בשנים 2002-2006. זוכה פרס קרן רבינוביץ' לתרגום על שם עדה בן-נחום 2014 על תרגומו לטרטיף. זוכה פרס התיאטרון הישראלי בקטגוריית מתרגם השנה 2015, 2016, 2017 על תרגומיו לרומיאו ויוליה, הורים איומים, 1984.

 

שי פיטובסקי במאי

במאי ומחזאי. נולד וגדל ברמת גן. בתום שירותו הצבאי למד קופירייטינג התמנה למנהל קריאטיב במשרד הפרסום זרמון-גולדמן. למד תיאטרון בסמינר הקיבוצים. המחזה הראשון שכתב, עשרים עשר, הועלה בפסטיבל "פותחים מסך" של בית ליסין ב-2002. כתב וביים את המחזה גריניץ',  בתיאטרון הערבי-עברי ביפו, את זה כמו להרוס רק הפוך, שהועלה בפסטיבל עכו וזכה בציון לשבח. העלה את המחזה התקלה מאת פרידריך דירנמאט, כתרגיל בימוי בסמינר הקיבוצים. ההצגה זכתה בשלושה פרסי קיפוד הזהב להצגות הפרינג' לשנת 2008/9: בקטגוריות ההצגה, הבמאי והתלבושות, היא ממשיכה ורצה בתמונע עד היום! כתב וביים בסמינר הקיבוצים את ביאטריצ'ה עפ"י סיפור של נחום גוטמן, ביים את ההצגה הרפתקה בקרקס, שעלתה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים ותיאטרון אורנה פורת, זכתה בהצגת השנה. הנהיג את קבוצת צעירי הבימה (מיסודו של אילן רונן) במשך 7 שנים. בין הפקותיו בקבוצה: החוטם  עפ"י גוגול,  מסייה דה פורסנייאק מאת מולייר,  ארץ חדשה שנוצרה כחלק מפסטיבל אירופי בנושא פליטים, השבועה עפ"י מעשיה יהודית מימי הביניים, אלוהים מחכה בתחנה מאת מאיה ערד יסעור, עיבד לבמה את הספר לא אשנא פרי עטו של עז א-דין אבו אל-עייש כהצגת יחיד של גסאן עבאס בתיאטרון הבימה ובוושינגטון. ביים את ההצגה עשר דקות מהבית, מחזה מאת מאיה ערד יסעור לציון 20 שנה לרצח יצחק רבין. עיבד וביים את הרפתקאות חמור שכולו תכלת עפ"י נחום גוטמן בתיאטרון חיפה. ב-2016 מונה למנהל אמנותי של תיאטרון אלעד, תיאטרון אילת והערבה עבר עם משפחתו להתגורר בקיבוץ אילות. יצר את ירמה לאור ירח מאת לורקה, הצגה מתגלגלת למרגלות הרי אילת, מעבר להרים הצגה לילדים המאגדת 4 סיפורים פילוסופיים, זכה בפרס על בימוי ואנסמבל בפסטיבל חיפה. עיבד וביים את הזקן והים עפ"י המינגווי קונצרט תיאטרלי בעיניים מכוסות - הצגה בה הקהל יושב עם עיניים מכוסות לאורך כל ההצגה וחווה את הסיפור של המינגוויי רק בעזרת הדמיון. רומיאו ויוליה - הסעודה האחרונה הועלה בבכורה בפסטיבל ישראל, הצגה הבנויה כנשף וסעודה של משפחת קאפולט. 

 

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הנפש
050-5394971 הוורד

info.nephesh@gmail.com

תל-אביב, דיזינגוף 253

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.