דבורה בושרי וספרה טוק טוק טוק דופקים בדלת

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: דבורה בושרי
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 23/05/2022

הסופרת דבורה בושרי, מחברת הספר "טוק טוק טוק מי בדלת" תספר לילדים איך הופכים סיפור שסיפרנו בעל פה לספר שאפשר ממש להחזיק ביד ולספר שוב ושוב. נדבר על מה קורה לסיפור במילים כשהוא נפגש עם הסיפור בציורים. נשאל מה יותר חשוב? מה שכתוב או מה שמצויר? ומה אתם יותר אוהבים - סיפורים שקרו באמת או סיפורים מהדמיון?

דבורה מעודדת את הילדים לשאול שאלות על נושאים העולים מתוך הספר וציוריו: על ירושלים, על שכנות, על אחים ואחיות, ומה נותן לי בטחון כשאני בבית, אחרי הצהריים? מתוך סיפורים אישיים תעלה גם השאלה: מתי ידעת שאת רוצה להיות סופרת, ושאלות עוד יותר חשובות: מה אתם חושבים שתרצו להיות כשתהיו גדולים? "טוק טוק טוק מי בדלת" הוא סיפור על שכנים שקצת מתביישים להודות עד כמה נעים להם זה בחברת זה. אבל תמיד מוצאים סיבה בכל זאת להיפגש. הילד חיים מוביל את כל אחיו לביקורים חוזרים ונשנים אצל השכנה יעל, הגרה בדירה מתחתיו, ושם הם חוגגים את החירות בבית המיוחד של יעל. הסיום שבו אבא מגיע לאסוף את המשפחה שלו לארוחת ערב טעימה שהוא בישל, ומזמין גם את יעל - מביא כל כך הרבה שמחה ונחמה לקהל הילדים הצעיר, שהם מבקשים לשמוע את הספר שוב ושוב. 

הספר נכתב בעקבות מפגש אמיתי מאוד של הסופרת עם ילד אדיב ומלא חיים בשם חיים, בגירסתו הראשונה ראה אור ב-2008 בליווי איוריו של מישל קישקה, ואיתן אלוא חידש את הספר בשנת 2020.

דבורה בושרי כתבה 10 ספרי ילדים בהוצאות פועלים, כנרת זמורה, אגם, ומזרחי. בין ספריה: "עץ אבא", "כשחיים בא לבקר", "סיפורי הבניין הקטן", "גינה על חמור" ועוד. היא מתרגמת ספרות ילדים ונוער, ומתרגמת גם סרטי קולנוע וטלוויזיה. ספריה תורגמו לאנגלית וספרדית, ושלושה מהם נכללו בספריית פיג'מה. 

איתן אלוא מאייר ומעצב גרפי. בוגר בהצטיינות של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל ומלמד בה קורסי איור. אלוא מאייר לעיתונות, ספרי ילדים, נובלות גרפיות וכמו”כ עוסק במיתוג מאויר. עבודותיו זיכו אותו ב’פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים’, מדליות כסף מ’איגוד המאיירים האמריקאי’, ‘אות העיצוב’ ועוד.

על איוריו לספר "טוק טוק טוק מי בדלת" זכה בפרס של כתב העת 3X3 illustration.

לפני ביקורי של הסופרת, אפשר לספר לילדים שמגיעה סופרת ירושלמית, שכתבה ספר על הבניין שלה בירושלים.

אפשר לברר עם הילדים אילו מקומות הם מכירים בירושלים, ומה מיוחד בעיר. אלה נושאים שגם הסופרת מזכירה בדיון שלה.

אפשר לבקש מהילדים לצייר את בית החלומות שלהם: האם הם מדמיינים שיגורו עם שכנים? את הציורים אשמח לראות, ולהשוות לאיורים של איתן, ולתצלומים של בתים מיוחדים בירושלים. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
דבורה בושרי
0544971172

devoraboo@gmail.com

ירושלים, נהוראי 20

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.