ירושלים שבלב - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון: דרמה מוזיקלית
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: עמיחי קופל
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/05/2017

הצגה ססגונית המשלבת קטעי הצגה העוסקים בנושא ירושלים ואהבת הארץ. כל קטע עומד בפני עצמו ומאיר את הנושא מזווית שונה. בין קטעי ההצגה משולבים שירים מתאימים בשיתוף הילדים.  מתאים גם לפעילות הורים וילדים. ניתן לסיים את המופע בהרקדה חגיגית.

"חבילות מהשמיים"

חקלאי עני מתמודד עם בעיות וקשיי פרנסה בארץ ישראל המתחדשת. מחוסר ברירה, מחליט החקלאי לעזוב את הארץ באופן זמני כדי לפרנס בכבוד את משפחתו. בעקבות ביקור מרתק וקסום בירושלים, מחליט החקלאי לוותר על תכניתו לעזוב את הארץ ולהמשיך למרות הקשיים.

"רבי מנדל בירושלים"

יצחק, תלמידו של רבי מנדל, שוחר ירושלים, ניצל בעור שיניו מאימת השואה. בדרך נס עלה לארץ ישראל ובנה את ביתו בירושלים. עם פרוץ הקרבות לשחרור העיר העתיקה נפגש יצחק עם אחד הלוחמים והעביר לו מסר מרבי מנדל שרק חלם להגיע לירושלים.

נפולאון וירושלים

ההצגה מספרת את סיפורו (האמיתי) של הקיסר נפולאון באחד ממסעי כיבושיו ברחבי העולם. מפגש מקרי עם יהודי מהקהילה המקומית ביום תשעה באב ממחיש לנו את הקשר הנצחי של עם ישראל לירושלים.תיאטרון פסיפס נוסד בשנת 1997 ע"י דובי זהבי ועמיחי קופל.

הצגות התיאטרון, שואבות את תוכנן וערכיהן מעולם התרבות היהודי ומחברות אותנו ואת קהל הצופים, אל היופי, הרגש והשמחה המצויים כולם בעולם זה.

הצגות התיאטרון, שואבות את תוכנן וערכיהן מעולם התרבות היהודי ומחברות אותנו ואת קהל הצופים, אל היופי, הרגש והשמחה המצויים כולם בעולם זה.

בהצגות, כמו באמנות הפסיפס משובצים קטעי משחק, מוסיקה ושירה והן מוגשות בהתאמה לגילאי הצופים בחינוך הממלכתי ובחינוך הממלכתי –דתי.

מן ההצגות עולות דילמות וקונפליקטים ומובאות בהן דוגמאות מעשיות לדרכי התמודדות אפשריים למצבים השונים.

ניתן לשלב את המופע גם במסגרת ערבי הורים ותלמידים

המופע נעזר במערכות הגברה, תאורה ותפאורה מקצועיות ומציע תמיכה טכנית מלאה להפקות בסדרי גודל משתנים.

חברי התיאטרון:

  • דובי זהבי - שחקן, זמר ומחנך (הסמכה לרבנות, ב.א.ד בחינוך) במשחק ובשירה.
  • עמיחי קופל - מוסיקאי, בוגר המכללה למוסיקה עכשווית "הד" בת"א ובעל תואר ראשון  במוסיקה מאונ' בר אילן. שר ומנגן על קלידים וחליל צד.
  1. מה מיוחד בירושלים שהופך אותה לעיר כל כך מיוחדת וחשובה?
  2. איך לדעתכם מרגיש ניצול שואה, שעלה לארץ ישראל ונלחם על שחרור העיר ירושלים?
  3. אילו קשיים עמדו בפני החקלאי בארץ וכיצד הוא חשב להתמודד איתם? אילו קשיים והתמודדויות עומדים בפנינו היום וכיצד לדעתך ניתן להתמודד איתם בהצלחה?
מפרט טכני 2 משתתפים איש טכני 2 רכבים להובלת ההגברה, תאורה ותפאורה. 2 רמקולים pa w2000 ; 2 מוניטורים, מיקסר דיגיטלי, 2 מיקרופוני שירה = מדונה (מביאים אתנו ציוד גיבוי לכל המערכות) תאורה- תאורת שטיפה, תומאסים\קווארצים בשילוב תאורת לד צבעונית תפאורה- גב במה 5*2.5 וצידי במה 1*2.5
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה ירושלים מודיעין

לינק לצפיה

ירושלים שבלב כרמיאל

לינק לצפיה

כוכב יעקב בנים ירושלים שבלב

לינק לצפיה
עמיחי קופל
0507843273

pesifas@gmail.com

רחובות, דמשק אליעזר 3

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.