אביגיל רובין-תוצרת בית-70 שנות יצירה

תחום: מחול
תת-תחום: מפגש מחול
משך זמן המופע: 60
סגנון: תאטרון תנועה
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: אביגיל רובין - עמותת הכוריאוגרפים
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/01/2018

"תוצרת בית"

מפגש לפרויקט זרקור, תחום מחול

מנחים: יואב ברתל ואביגיל רובין

מה בין מופשט לקונקרטי, בין מופע חי בינתחומי לתיאטרון פיזי, בין וידאו-ארט לסטנד-אפ, וכיצד רותמים את השילוב ביניהם להתמודדות אסתטית עם סוגיות שבלב השיח החברתי הישראלי?

המפגש ילווה בהקרנת קטעי וידאו ממספר יצירות האנסמבל, ביניהן : "המרקיד" יצירה שדנה בהיבטים מתוך האתוס הישראלי דרך סיפורו האישי של מרקיד ריקודי עם; יאבל'ק– זוכת פסטיבל עכו 2015 בקטגוריית ההצגה הטובה ביותר, הכוריאוגרפיה ועיצוב החלל והתלבושות. היצירה דנה ב"פחד" כתופעה בחברה הישראלית; ו"חומוס צ'יפס סלט", המציגה את מערכת היחסים בין יהודים וערבים בישראל כפי שהיא משתקפת במסעדה במהלך ימי הפסטיבל בעיר עכו.

מתווה

הצגת אנסמבל "תוצרת בית" והיוצרים-השותפים, אביגיל רובין ויואב ברתל.

חשיפת מגנוני היצירה שלהם והדיאלוג המתקיים בין יצירות האנסמבל לתופעות בחברה הישראלית.

יואב ברתל

שחקן, מחזאי ובמאי תיאטרון. בוגר במסלול למשחק בסמינר הקיבוצים. משחק בהצגה "המרקיד" זוכת פרסי הצגת השנה, מבצע השנה ומחזאי השנה 2010 קיפוד הזהב, אותה גם כתב. שיחק בהצגות תיאטרון רבות ביניהן: "חתול רחוב", "טקסי", הבימה, "מזריץ" צוותא" ובסדרות טלויזיה "עד החתונה", קרב בדרך לירושלים". כתב והפיק את המופע "במקל בסרגל". דרמטורג להקת "קמע" במופע "סטטוס".

מופיע במסגרת "שלושה מאלתרים" של תיאטרון האימפרוב.

מלמד תיאטרון בתיכון "מוזות" ובתיאטרון האימפרוב.

אביגיל רובין זוכת פרס שרת התרבות ליוצר בראשית דרכו 2004

כוריאוגרפית רקדנית ורכזת מגמת מחול תיכון דרור. בעלת תואר ראשון בכוריאוגרפיה מבית הספר הגבוה באמסטרדם. יוצרת מחול עצמאית משנת 2003. בין עבודותיה "המשרתות" לפסטיבל ישראל, "סולו ברירת מחדל", "בארבעה מהלכים" טריו בהשתתפות אלדד בן ששון, אביגיל ואביה הרולד רובין שעלה בפסטיבל רקדני בת שבע יוצרים 2005.

יוצרת כוריאוגרפיה לתיאטרון. בין השאר "הדוכסית מאמלפי", תיאטרון חיפה, "הדיבוקים", הבימה. היתה חברה בצוות ההקמה של איגוד הרקדנים.

מאז שנת 2008 יוצרת במשותף עם יואב ברתל. בשנת 2010 ייסדו השניים את אנסמבל "תוצרת בית".

אביגיל ויואב במשותף:

בשנת 2017 יצרו את המופע "שתמות אמן", אירוע תיאטרון מחול בשלוש מערכות, הבוחן את עוצמה של השנאה, את הקלות בה היא ניצתת ואת הקושי לכבותה. ההפקה מדלגת בין שלושה סגנונות: תיאטרון, מחול ומערכון סאטירי.

בשנת 2016 יצרו את מופע המחול "ג'ודוקא", מופע לבמה ולרחוב שעלה במסגרת פרויקט מיוחד עם בית ספר לרימון.

בשנת 2015 יצרו את "יאבל'ק" – טרילוגיה על פחד. זוכת פרס ההצגה הטובה ביותר, פרס על הכוריאוגרפיה ועיצוב במה ותלבושות מפסטיבל עכו 2015.

בשנת 2014 יצרו את הסולו "מתחת לעור" המבוסס על תרגילי התעמלות של הגב' לאה פלטשר משנות ה50' של המאה הקודמת.

בשנת 2012 כתבו וביימו את "קאסדה" בתמיכת מנהל תרבות בתיאטרון תמונע.

בשנת 2011 העלו את המופע "עליהום" מחול side specific לאולם התעמלות.

בשנת 2010, יצרו השניים את המופע "המרקיד" שזכה בפרס הצגת השנה, מחזאי השנה ומבצע השנה בפרס קיפוד הזהב 2010. ההצגה עלתה 110 פעמים עד כה בכל רחבי הארץ. כמו כן השתתפה בפסטיבל Radikal jung במינכן ובפסטיבל TEATROMANIבפולין. בדצמבר הקרוב תצא ההצגה לסבב הופעות בלונדון ותתארח בכמה תיאטראות בעיר.

בספטמבר של אותה שנה, העלו מופע רחוב, "שניים סינים", במסגרת פסטיבל עכו.

בשנת 2009, העלו אביגיל ויואב את המופע "חוויה מתקנת", בפסטיבל עכו וזכה בפרס ציון לשבח.

בשנת 2008 יצרו את המופע "חומוס צ'יפס סלט" לתיאטרון עכו. המופע שעלה כמופע אורח בפסטיבל עכו באותה שנה ממשיך להציג בהצלחה רבה עד היום.  

מטרות המפגש:

 • חשיפת ערוצי השיח שבין החברה לעשייה האמנותית של האנסמבל
 • הארת הבית והקהילה כמצע משמעותי המשפיע על הדיוקן האישי של היוצר כחלק מהחברה
 • איך הכל התחיל?

"חומוס צ'יפס סלט" בתיאטרון עכו, שיתוף פעולה ראשון של הזוג. מופע תיאטרון מחול המתרחש בחומוסיה בזמן הפסטיבל לתיאטרון אחר בעכו. בזמן שצוות ה'מלצרים' מגיש בריקוד מנת חומוס לכל צופה, נכנסים יוצרי ההצגה "אילוף הסוררת במגזר", במטרה לחטוף חומוס ולפתור את המשבר שנוצר ביניהם תוך זמן קצר, מתחילים המלצרים להיאבק ביוצרים, היוצרים במלצרים והקהל נאבק בקיבתו, שמסרבת לעכל את המציאות הישראלית - ערבית, כפי שהיא מצטיירת במסעדה.

 • "שניים סינים" – מופע תיאטרון מחול המיועד למרחב הציבורי, עוסק באופן הומוריסטי ביחס לפועלים הזרים ומבקשי המקלט, כפי שהוא חבוי בשיר הילדים המפורסם.
 • "המרקיד" - על המופע: איתן הררי, מרקיד השואף להכרה, מנצל הרקדה אליה הוקפץ כמחליף, כדי ליצור ריקוד עם חדשני בשיתוף הקהל וע"י כך לשדרג את מעמדו בעולם המחול הישראלי. במהלך ההרקדה חושף איתן את מקורות ההשראה שלו - חויות אותן חווה בצעירותו. ההרקדה מתקדמת, איתן מתחיל להרגיש את ניחוח ההצלחה ודווקא אז מאיימים זכרונותיו להשתלט עליו ולהאפיל על חגיגת המחול. הצגת יחיד, (זוכת פרס ההצגה בטובה ביותר, מחזאי ומבצע קיפוד הזהב)– העוסקת ביחסי במה קהל מתקדמים והעיסוק בפצע בחברה הישראלית.
 • "יאבל'ק" – טרילוגיה על פחד". טרילוגיה שבאה לבחון את עוצמתו של הפחד בחברה הישראלית כפי שהיא משתקפת אצל גבריאל גולדפרב ואת עוצמת השיתוק אליה נקלעה. אנסמבל של שמונה שחקנים ורקדנים מעלים ביחד מופע סיפור שנפרש על מאה שנה, חוצה יבשות וסגנונות תיאטרלים בשלושה חלקים השזורים זה בזה. "יאבל'ק" – (זוכת פרס ההצגה הטובה ביותר, פרס כוריאוגרפיה ועיצוב חלל ותלבושות, פסטיבל עכו 2015) מגוון שפות במה משתלבות במופע פוסט מודרני אחד, בתוכן שואה אלטרנטיבי.
 • "שתמות אמן" – אירוע תיאטרון מחול בשלוש מערכות, הבוחן את עוצמה של השנאה, את הקלות בה היא ניצתת ואת הקושי לכבותה. ההפקה מדלגת בין שלושה סגנונות: תיאטרון, מחול ומערכון סאטירי. זוהי הצגה בתוך הצגה שלא פוסחת על מוקדי כח שונים בחברה הישראלית: הקיבוץ, עולם התרבות, ומשפחות השכול.

אמצעים מלווים למפגש:

הדגמה מתוך המופע "המרקיד" בביצועו של יואב ברתל.

הקרנה של קטעי וידאו מעבודות.

הנחיית ש/ת:

 • כיצד אנחנו בוחרים את הנושא ליצירה?
 • מה מטרת שילוב הסגנונות בהפקה אחת?
 • מהו תפקידו של הקהל בהפקות שלנו?
 • עד כמה מבוססות ההפקות על מקרים אמיתיים?
 • איך שוזרים את חוט העלילה הסבוך בעולם בימתי המורכב משפות תיאטרון שונות?
 • מהיכן נובעת התנועה והכוריאוגרפיה?
 • איך אנחנו בוחרים את המשתתפים בהפקות השונות?      
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אביגיל רובין - עמותת הכוריאוגרפים
0545633378

rubin.abigail@gmail.com

יפו-תל אביב, ברוך ספיר

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.