הג'ייני-היצע נוסף

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מוזיקה
משך זמן המופע: 60
סגנון: אתני
שם הרכב: שביעייה
סיווג: הרכב כלי-קולי
שם המפיק: מורסי ביאדסה /עמותת סאנאם
קהל יעד: ה - יג
כמות קהל מקסימלית: 10000
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/10/2016

ההרב מוזיקלי הגייני בניהולו המוזיקלי של מורסי ביאדסה הנו אנסמבל ייחודי שמבטא את האותנטיות של המוזיקה הבדואית יחד עם רבדים מהמוזיקה המערבית כגון: ג'אז, בלוז, בלקאני ולאטיני וכמובן זרמים במוזיקה הערבית. אנסמבל הוגייני כולל מבצעים ערבים ויהודים, זמר וששה כלים: סומסומייה כלי פריטה בדואי, מהבאש- מטחן קפה שמשמש ככלי הקשה, תופים, בגלמה, גיטרה בס ופסנתר חשמלי.

העיבודים של האנסמבל משלבים מוזיקה מערבית אך שומרים על המקוקרות והאותנטיות של המוזיקה הבדואית.

האנסמבל הופיע בארץ במסגרת ימי תרבות ובימות פיס, הופיע אכן בטקס האוסקר לפולקלור העולמי בחיפה, הופיע בפסטיבלים בפורטוגל,ספרד, איטליה וצרפת.

ההופעה כוללת הנחיה ודברי הסבר.

מורסי ביאדסה: מנהל מוזיקלי של ההרכב, מעבד ויוצר בוגר המדרשה למוזיקה מכללת לוינסקי עם תואר שני בחינוך מוזיקלי, מנצח על הרכבים שונים ומלווה את מיטב הזמרים בארץ ובחו"ל, מדריך לשעבר במשרד החינוך, כיום מורה למוזיקה בחט"ב, מנהל מעבדת פיס.

אלי אורלו: נגן בגלמה, מוזיקאי יוצר ומעבד שעשה עיבודים למיטב הזמרים בארץ כמו עופר לוי, ליאור נרקיס, שרית חדד ואחרים, כותב תווים למופיעם גדולים כמו קיסריה ואחרים.

עידו מימון: מתופף בוגר בתי ספר יוקרתיים בארה"ב לתיפוף, מלווה את מיטב הזמרים הישראלים בארץ ובחו"ל כמו שלומי שבת, אייל גולן ואחרים, מורה ונמהל בית ספר לתיפוף, בעלים של אולפני הקלטות

עומרי אורלו: מוזיקאי נגן גיטרה בס, כותב מוזיקה, מעבד מומחה במוזיקת ג'אז ובלוז, מלווה את מיטב האומנים בארץ כמו איתי לו, עופר לוי, מושיק עאפיה, אייל גולן ואחרים

עומר אבו עג'אג': זמר שהשתתף בכל מיני פסטיבלים בארץ ובחו"ל, סטודנט הפקולטה למוזיקה קרית אונו שנה ב, מורה להקהלות במתנסים, נגן קלידים ועוד.

עלי אבו עג'אג': נגן כלי הקשה מומחה בכלי הייחודי מהבאש, השתתף הכל מיני מופעים, מנגן בקלידים גם כן, בוגר מכללת אחווה עם תואר ראשון.

בהרכב שלנו ישנם כלים מוזיקליים שונים וכאן נושא הכרת הכלים הינו חשוב ונקדיש זמן טוב בפתיחת המופע שלנו להכרת הכלים השונים הינם הבדואים והמערביים, תוך כדי שמיעת כל כלי מנגן.

חשיפת הילדים לעולם שנקרא מזרח מערב ולהראות את המפגש ואת המתח בין שתי העולמות שבסוף התוצאה היא יצירת מוזיקת עולם, הילדים יחוו את האלתור מהכלים בתוך היציאה וישמעו דיאלוג מוזיקלי אלתורי בין הכלים שמייצגים תרבויות שונות.

הכרת שירי המורשת הבדואים שמספרים על אורח חיים ועל העבר

בתוף המופע שלנו אנו רוצים שהצופה ילמד דברים וילך עם חומר וידע חדש, כמו ללמד שיר בדואי פשוט בהופעה גם לחן וגם מילים

לחשוף את הילדים לכמה סגנונות שונים במוזיקה הבדואית עצמה

מפרט טכני סומסומייה, מהבאש, בגלמה, גיטרה בס, תופים, פסנתר חשמלי וזמר צריך מערכת הגברה שמתאימה להרכב זה צריך 5 מוניטורים על הבמה צריך 3 מייקרופונים (2 מיועדים לשירה ועוד אחד שמיועד למהבאש) צריך במה שמתאימה וצריך 2 כיסאות על הבמה ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה הגייני 3

לינק לצפיה

המלצה הגייני 2

לינק לצפיה

המלצה הגייני 1

לינק לצפיה
מורסי ביאדסה /עמותת סאנאם
0506978671

morsibiadsy@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.