תפילה של ילד/היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 55
סגנון: אגדה
שם הרכב: בובות ושחקן/ית
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: איריס חכשור המופע החסידי
קהל יעד: גן - ד
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 09/03/2023

ההצגה מתאימה לבתי ספר דתיים/חרדיים הן מבחינת התוכן והן בפן האומנותי הכולל מוסיקה המתאימה למגזר וכו'

תוכן: רבי יחזקאל היה איש זקן שעשה הרבה מעשים טובים ואהב את לומדי התורה, אך דבר אחד העציב אותו ואת אשתו ביילה,שלא זכו לילדים שילמדו תורה . הוא ואשתו מחליטים לאמץ את כל ילדי…..[ כאן מכניסים את שם המקום בו עושים את ההצגה ]  כבנים ובכל פעם שראו ילדים חוזרים מתלמודי התורה היו מחלקים להם ממתקים ואומרים איתם פסוקים . יחד הם מחליטים להתפלל להשם , ולבקש ילד משלהם.   והשם הרחום שמע אל תפלתם…וביילה על אף שהייתה זקנה, ילדה לו בן קטן. שקראו לו אבריימי      . שגדל אברימי היה אביו לוקח אותו בכל יום אל המלמד שלו ללמוד את התורה הקדושה.

באחד הימים פנה הבן אל אביו וביקש ללכת לבד.   אביו הזקן הסכים …ואברימי הלך לבדו. לרוע מזלו עבר בדרך שר משרי המלוכה שגם לו עדיין לא היו ילדים וכשראה את אברימי חמד אותו לעצמו , ושיכנע אותו לבוא אל אחוזתו כשבידו החומש/סידור.  הוריו של אברימי מודאגים מאד כששמים לב שאיננו חוזר מתפללים להשם לישועה.

השר לוקח את אברימי לביתו ,ואת החומש הוא לוקח לאבריימי והוא נותן למלך,  ואומר לו שזהו ספר תרופות מיוחד לכל המחלות בעולם-למי שיודע לקרוא בכתב העתיק שבו.

השם שומע אל תפילתם של אברימי והוריו, והמלך נתקף בחולי .אף אחד לא מצליח לרפא אותו ואז צץ הרעיון לקרוא בספר התרופות המיוחד אך…איש אינו יודע לקרוא בו.. משרת המלך מחפש משהו שיודע לקרוא בספר הזה וומוצא את השר שחטף את אברימי, השר מביא את אברימי לארמון לקרוא ב"ספר התרופות". ומיד שקורא בו , המלך נרפא!

כעת מבטיח המלך לאברימי כל טוב זהב וכסף,  אך אברימי מבקש לחזור להוריו הזקנים בכפר של היהודים.   ואכן המלך שומע לבקשתו ושולח אותו להוריו עם תכשיטים יפים. ואת השר החוטף מעניש. הוריו מקבלים אותו בשמחה .
תאטרון מופעל ע"י איריס ואלון חקשור. שניהם אנשי חינוך עם תואר B.ED ובעלי ניסיון רב בחינוך הגיל הרך. בוגרי קורסים להפעלת תיאטרון לילדים.

התיאטרון שלנו מיוחד בכך שהוא משלב כמה סוגים של תיאטרון וכן מתמקד במסר אחד ברור לאורך כל ההצגה.

שילוב של שלושה סוגי תאטרון בהופעה אחת:

​בובות:
בובות יד בגודל של 50 ס"מ כל אחת .

​​שחק חי:

שחקן חי שמגלם את אחד הדמויות
בהצגה באינטראקציה עם הבובות.

​​צלליות:

 אנו מציגים חלקים קצרים של
ההצגה על מסך
בד המיועד לצלליות, בעיקר

לסצנות שלא ניתן להעביר אותם
על במה {אוניה שטה בים וכו'}.

​דיבוב הוא חי (לא מוקלט) כך שניתן להתאים את רמת המלל לגיל הילדים ולקהל היעד. כמו כן ניתן להדגיש נקודות מסיומות או להשמיט קטעים מסוימים. הכל עלפי בקשת מזמני ההצגה.

התאטרון מאובזר עם אמצעי תאורה והגברה מקצועיים המעניקים נופך מעניין ורבגווני להצגה

מפרט טכני אנו מגיעים עם אמצעי הגבקה מלאים כולל תאורה מלאה. ; מן המזמין נדרש ; שלושה שולחנות, שני כיסאות ; ונקודת חשמל במרחק סביר
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

annat

לינק לצפיה

דורון

לינק לצפיה

בורוכב המלצה

לינק לצפיה
איריס חכשור המופע החסידי
0527707287

chabubot@gmail.com

בית דגן, הרקפת 36

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.