הגלריה העירונית כפר סבא

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: ביקור בגלריה
משך זמן המופע: 90
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: גלריה עירונית עיריית כפר סבא
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 40
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 29/10/2018

התערוכה "רלי ואבנר אברהמי: מדד האושר" כוללת שתי סדרות. הסדרה "מצב משפחתי" מחזירה אותנו למדור הקבוע שהתפרסם על כפולת עמודות במוסף שישי של הארץ בעשור הראשון של המאה ה-21. היא כוללת תיעוד של 63 משפחות – מושג שמשמעותו הורחבה בסדרה ל"כל מי שגרים תחת קורת גג אחת" – שזכו לארח את הצלמת רלי אברהמי ואת בן זוגה אבנר אברהמי, שכתב את הטקסט. המשפחות סיפרו לשניים על חייהן, חלומותיהן ותקוותיהן – ו"הסתדרו" לצילום. בכמה מקרים, הסדרה עוקבת אחר משפחה וקורותיה לאורך זמן. בנוסף, מוצגים בתערוכה תצלומים מתוך יומן, סדרת תצלומים אישית שמתעדת את רגעי השמחה והעצב, השגרה וההתרגשות, הקשורים בצלמת, באנשים הקרובים אליה ובמציאות הישראלית העוטפת את כולנו.

הפעילות בתערוכה כוללת שני חלקים. בחלקו הראשון התלמידים צופים בתערוכה ומנהלים שיח יחד עם המדריכה בחלל הגלריה על העבודות המוצגות- מהי משפחה, ומה מגדיר אותה? סוגי משפחות, מדיום הצילום, תחושות שעולות מתוך התערוכה, מהו מדד האושר? 

בנוסף לנושאי התערוכה התלמידים חווים כיצד "קוראים" עבודת אמנות- כלומר, כיצד ניגשים לעבודה מוצגת וכיצד ניתן להבין על מה מדובר בלי ידע מקדים על האמן או נושא התערוכה (מודל הדרכה דיאלוגית).

בחלקו השני של הביקור, התלמידים עובדים בסדנה ויוצרים יצירת אמנות בעקבות התערוכה.

כיתות א'-ג': התלמידים יתבקשו ליצור משפחה דרך ציור וקולאז' מעיתונים שונים. כל סוגי המשפחה השונים מתקבלים: משפחה ביולוגית, חברים, משפחה של חיות וכו'... כאשר התלמיד מסיים, הוא "ממסגר" בעזרת בריסטול נוסף את הצילום המשפחתי.

כיתות ה' ומעלה: התלמידים יתבקשו ליצור סדרה של עבודות. התלמידים יכירו את מושג ה-"סדרה" בעולם האמנות (קבוצה של עבודות שיש ביניהן גורם משותף, בדומה למשפחה). המכנה המשותף יכול להיות כלי אמנותי: צורה שחוזרת על עצמה, צבע, סוג רישום או צביעה וכן אפשרי שהנושא יהיה הגורם המשותף לכל העבודות. את הסדרות התלמידים יכינו על גבי דפים קטנים (a5) בטכניקה של רישום, ציור, קולאז', קיפול וגזירה.

לאחר הפעילות המעשית יוקדשו כמה דקות לשיח על העבודות שנעשו בסדנה וסיכום הביקור בגלריה.התערוכה "רלי ואבנר אברהמי: מדד האושר" כוללת שתי סדרות. הסדרה "מצב משפחתי" מחזירה אותנו למדור הקבוע שהתפרסם על כפולת עמודות במוסף שישי של הארץ בעשור הראשון של המאה ה-21. היא כוללת תיעוד של 63 משפחות – מושג שמשמעותו הורחבה בסדרה ל"כל מי שגרים תחת קורת גג אחת" – שזכו לארח את הצלמת רלי אברהמי ואת בן זוגה אבנר אברהמי, שכתב את הטקסט. המשפחות סיפרו לשניים על חייהן, חלומותיהן ותקוותיהן – ו"הסתדרו" לצילום. בכמה מקרים, הסדרה עוקבת אחר משפחה וקורותיה לאורך זמן. בנוסף, מוצגים בתערוכה תצלומים מתוך יומן, סדרת תצלומים אישית שמתעדת את רגעי השמחה והעצב, השגרה וההתרגשות, הקשורים בצלמת, באנשים הקרובים אליה ובמציאות הישראלית העוטפת את כולנו.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
גלריה עירונית עיריית כפר סבא
יפעת פחימה-וייסקופ 052-4618910

nirac@ksaba.co.il

כפר סבא, גאולה 12

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.