דור לוי זליכה

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: מפגש עם אמן
משך זמן המופע: 1.5
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: דור זליכה לוי
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 40
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 25/10/2017

 

דור זליכה לוי הוא אמן רב תחומי שעובד בוידאו, סאונד, מיצב ומופע. יצירותיו, שמוצגות במוזיאונים ובגלריות מובילות בארץ ובעולם, מהדהדות מסורות עתיקות ומציגות אותן מחדש באור עכשווי.
סדרת עבודותיו האחרונות, שואבת השראה מההיסטוריה של היהודים יוצאי ארצות ערב ומבטאת זהות תרבותית ייחודית במרחב הישראלי.

מפגש האמן מהווה הזדמנות עבור התלמידים להיחשף לעולמות תוכן מיוחדים, הבאים לידי ביטוי בעבודת האמן - אמנות הסאונד והאמנות הדיגיטלית, בדגש על הקשר המרתק שבין דימוי חזותי לצליל ועל שילוב כלים טכנולוגיים חדשניים ביצירה.
כמו כן זו הזדמנות לשמוע על הסיפורים שמאחורי היצירות ועל תהליך העבודה שלהן, שכולל שיתופי פעולה ייחודיים עם מוזיקאים ויוצרים מתחומים שונים.

 

דור זליכה לוי הוא אמן רב תחומי שעובד בוידאו, סאונד, מיצב ומופע. יצירותיו מהדהדות מסורות עתיקות, ומציגות אותן מחדש באור עכשווי.
בשנים האחרונות הציג סדרת עבודות ששואבות השראה מהמוזיקה הערבית ומהמורשת התרבותית העשירה של היהודים יוצאי ארצות ערב.

דור, שסיים בהצטיינות לימודי אמנות וחינוך במחלקה למדיה במדרשה לאמנות בית ברל, הוא זוכה פרס זום לאמן ישראלי צעיר לשנת 2016.
עבודותיו הוצגו במוזיאון תל אביב, מוזיאון ישראל, גלריה ברוורמן וכן בפסטיבלים ובחללי תצוגה ברחבי העולם. 
במהלך השנתיים האחרונות, יזם דור אירועים רבי משתתפים ששילבו תצוגת יצירות אמנות, מיצגים והופעות חיות.

דור מרצה ומלמד במסגרות שונות, ושוקד על פיתוח סדנאות ייחודיות לתלמידים בהשראת הנושאים שמעסיקים אותו ביצירתו.
בין הסדנאות שפיתח, סדנא שעוסקת ביצירה רב תחומית ומיועדת לללמידים ממגמות אמנות שונות (מוזיקה, תיאטרון, אמנות פלסטית) וכן סדנא שמשלבת קליגרפיה ערבית ועברית עבור בתי ספר דו לשוניים. 

המפגש יתמקד במספר נושאים הבאים לידי ביטוי בעבודת האמן:

שילוב בין אמנות חזותית ומוזיקה – כבר בשלב המבוא יחשפו התלמידים לעבודות מכוננות בתחום אמנות הסאונד. בהמשך יוצגו מספר עבודות מקוריות של האמן, שיחשפו היבטים נוספים על הקשר המרתק שבין דימוי חזותי וצליל תתקיים שיחה בגובה העיניים על תנאי היצירה והחוויה של עבודת אמנות רב חושית ונחשוף מעט מתהליך העבודה שלהן, שכולל שיתוף פעולה בין האמן למוזיקאים שונים.

מחשבות על זהות במרחב הישראלי העכשווי עבודת האמן תפגיש את התלמידים עם עולם הצלילים והערכים של המוזיקה הערבית, המוזיקה המזרחית, והמוזיקה הישראלית על שלל גווניה. נאזין יחד לצלילים עתיקים ולצלילים חדשים, למוזיקה שהיום כמו אז, מרפאת, מגשרת ומחברת. העבודות יעוררו דיון הנוגע לגיבוש זהות תרבותית אישית במרחב הישראלי העכשווי, והאמן יחלוק עם התלמידים את גישתו ליצירה, המבוססת על סקרנות ואהבה חוצת מגזרים, עדות וגבולות.

- אמנות דיגיטלית – דרך העבודות שיוצגו במהלך השיח, יושם דגש על כמה מן הנושאים שמכוננים את השיח של האמנות הדיגיטלית כיום, כגון שאלת המקור והאותנטיות והעמדת החוויה המתווכת לעומת החוויה הבלתי אמצעית. דרך עבודות האמן, התלמידים יחשפו לאפשרויות הגלומות בטכנולוגיות חדשות –מרחבי מציאות מדומה, חיישנים ואינטראקטיב, מיפוי הקרנה – וכן לדילמות שהן מעלות. עבודות האמן ידגימו את האפשרויות לחקור סיפורים ומסורות עתיקות בכלים עכשוויים, ולדמיין את העתיד בלי לוותר על העבר.

התלמידים יוזמנו לשאול, לדבר, להעיר ולהאיר בזמן השיח.

סוג במה לא מקצועית
ציוד הקרנה מקרן וחיבור למחשב נייד.
החשכה כן
סאונד כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
דור זליכה לוי
0545829583

levdor@gmail.com

יפו-תל אביב, עולי ציון 17

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.