צמד רעים-מפגש- זמר עברי

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרצאה
שם המפיק: צמד רעים
קהל יעד: ב - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 16/08/2017

נולדנו ממש עם המדינה, גדלנו והתבגרנו איתה; חוינו חוויות ונטלנו חלק באירועים שונים בתקופה זו.

במפגש אנחנו מתייחסים לעליות השונות במלל קצר ובשירים המתייחיסים לאירועים ולדמויות הקשורים. אנו שרים את "ימין ושמאל רק חול וחול" כשאנחנו מתארים את ימי טרום המדינה.

אנחנו מספרים, בקצרה, אודות גלי עליה טרם המדינה; על הצורך להגן על עצמנו; פלמ"ח – "מסביב יהום הסער"; מציינים את הקמת המדינה והמלחמה שאחרי ההכרזה על הקמתה – בשיר "רבותי ההיסטוריה חוזרת".

מספרים על קיבוץ גלויות; "מרבד הקסמים" – שיר תימני; עליית היהודים מארצות אירופה – שיר ביידיש- "צ'יריבים צ'יריבום"; העליות מארצות ערב השונות ומצפון אפריקה – מחרוזת מזרחית לאדינו: אדון הסליחות צור משלו אכלנו (בעברית ובלאדינו) שיר נוסף בלאדינו.

בשנת 1988 נסענו להופיע בברית המועצות. זה היה בימי מסך הברזל! היינו הזמרים הישראלים הראשונים שהופיעו שם.
נספר לתלמידים שהופתענו לגלות קלטות שלנו ושל זמרים ישראלים נוספים – הסבירו לנו שכך למדו עברית, זאת מכיון שאסור היה להביא ספרי לימוד בעברית. נשיר גם ברוסית.

נספר על מלחמת ששת הימים – אז כבר היינו בצבא כחיילים סדירים. שרתנו בלהקת הרבנות הצבאית והיינו ליד הכותל המערבי זמן קצר לאחר שחרורו.

נספר על המעוזים הרבים שנבנו לאורך הגבולות, מעוזים שבהם הופענו אין ספור הופעות.

נדבר על מלחמת יום כיפורים ועל השיר "גשר צר מאוד", ששרנו זמן קצר לפני חציית התעלה על אותו גשר צר באמת, תוך כדי תאור החוויה, הפחד ההתרגשות, והידיעה שאסור לפחד כלל.

נשתף את התלמידים בחוויה אישית עמוקה כאשר הזמינו אותנו לבית החולים לוינשטיין, שם אושפז חייל במצב של "צמח", ותוך כדי שירת השיר "ונתנה תוקף" בלחנו של יאיר רוזנבלום – החייל התחיל להתעורר.

דברי הקישור – קצרים. ניגע בכל העליות השונות, נעביר חוויות אישיות ומרתקות – וכל אלו שזורים בהיסטוריה של שבעים שנות קיומה של מדינת ישראל.

 

מיזם מקורי של סל תרבות ארצי - תשע"ז

 שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
צמד רעים
0523280333

bennyzrose@gmail.com

רמת גן, הגלגל 37

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.