פסטידודי

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: Ray of Light
קהל יעד: גן - גן
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 15/03/2020

בעולם שכולו מדיה והילדים קצת שכחו כמה כיף זה "לשחק בכדור", ילד אחד קטן בשם דודי, עובר מסע בעקבות שירי פסטיבלי הילדים של שנות ה-70 וה-80. מסע בו הוא יפגוש חברים צבעוניים, שיעזרו לו לגלות ולהבין שבחיים, לצד ההנאה יש גם אחריות, וכמה קסום ונפלא לשלב בין השניים.

 


לצפייה בסרטון

הפקה - רפאל ששון

כתיבה - מיטל סגל וקרן פרישר

בימוי - מיטל סגל 

קרן, נשואה לרפאל ואימא לשלושה ילדים. אני מחזאית, תסריטאית וסופרת, ובעלת תואר שני בתסריטאות מאוניברסיטת תל אביב. כבר מגיל צעיר אהבתי ליצור ולכתוב. מילאתי יומנים, כתבתי והלחנתי שירים ובשנים האחרונות החלטתי כי אין זמן יותר טוב מעכשיו כדי להגשים את עצמי ואת חלומותיי

רפאל, נשוי לקרן ואב לשלושה ילדים. אני מנהל מכירות בהייטק ובעל תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה עם מעל 25 שנות ניסיון תעסוקתי. תמיד משך אותי עולם הבמה והמוזיקה ובעברי אף תופפתי בלהקה. אני רואה את עצמי כאדם שאוהב לקחת חלק בפרויקטים חדשניים, מרתקים ומלאי נשמה, ומאז שקרן נכנסה לחיי, אהבתי לאומנות גדלה עד כדי כך שהקמתי יחד איתה ועם מיטל את חברת ההפקות Ray of Light, המייצגת יצירות ישראליות מקוריות.

מיטל, בוגרת בית הספר הגבוה לאומנויות הבמה "בית צבי", ואני לא נשואה - לא לרפאל ולא לקרן ;-), אך החיבור שלי עם השניים היה כל כך קוסמי, שנעשנו משפחה לכל דבר. תפקידי בחברה הוא הניהול האומנותי. התחלתי את דרכי כשחקנית וזמרת מגיל מאוד צעיר ובין עבודותיי: "סופר בוי", "ווקה פיפל" ומחזות זמר בתאטראות המובילים בישראל. מהר מאוד הבנתי שלכתוב ולביים זה חלק בלתי נפרד ממני, הכשרתי את עצמי למשימה והעלתי מספר הפקות וכמובן גם את פסטידודי.

 

על היצירה

הרעיון ל"פסטידודי" נולד מתוך חלום ליצור מחזמר ב-LIVE, שיהיה נוסטלגי, אך יחד עם זאת מודרני ושיאחד בין הורים וילדים אשר ייצאו יחד איתנו למסע בעקבות השירים המרגשים והבלתי נשכחים מילדותינו. מעין העברת נוסטלגיה מדור לדור.

כל אחת מן הדמויות במחזה מאופיינת בצבע משלה אשר מבטא את מה שהדמות מביאה איתה אל הבמה ואל המפגש עם הילד דודי. למעשה, כל דמות מייצגת פן אחר באישיותו של דודי ומשקפת לו אותו. לדוגמה:

הצבע שמלווה את השפן הוא וורוד - מסמל את השובבות והשמחה שבדודי  ובמה שהוא אוהב לעשות: לשחק בפלייסטיישן, להיות עם חברים וכל זאת יחד עם הרכות והתמימות שבו. גם הלבוש של השפן מתאפיין בוורוד.

המפגש עם הסבון מביא איתו את הצבע הצהוב ובא לבטא את הצד האחראי שבדודי. את אותם זמנים שעל דודי לקחת אחריות גם אם זה לא כל כך כיף, כמו לאסוף את אחותו מהגן. הסבון מבטא גם את החום שכל אחד זקוק לו, מאפשר לעצמו להיות פגיע. הלבוש של הסבון גם כן מתאפיין בצהוב.

הפיה מביאה איתה את הצבע הכחול – את התקווה והאופטימיות, היציבות והרגישות – כל סל הרגשות. הפיה היא המפשרת, המלמדת וזאת אשר משקפת לדודי את יחסיו עם אימו. הכחול מזכיר לנו סיפור של לילה-טוב לפני השינה, קסם, ומייצג את כל עולם הרגש של דודי. הלבוש של הפיה כמובן כחול.

ולסיום מגיעה גברת קרנבל עם אדומים חזקים – מסמל את התשוקה, החיות, התעוזה והאהבה לאחרים ולעצמי. הכוח והאומץ להיות מי שאנחנו ולחגוג זאת. גם ביחד, אך גם לבד. "כי אם יש לנו קצת דמיון... לעולם לא נהיה באמת לבד"... הצבע הדומיננטי בלבוש של גברת קרנבל גם כן, אדום.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
Ray of Light
0545927773

rafael.sason.s@gmail.com

יפו-תל אביב, דניאל סמבורסקי 3\12

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.