פז קובי / שץ דנה וסרטם 100 בתנ"ך

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 120
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: פז קובי
שנת הסרט:
קהל יעד: ד - ט
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/02/2016

ליאורה (ירדן בר כוכבא), מורה חדשה לתנ"ך בבית הספר חקלאי שמעבר להיותה מורה, יש לה את הכישרון לגעת בנפשם של בני הנוער. הסיפורים התנ"כיים שהיא מלמדת משתלבים עם דרמות מחיי היום יום הסוערים של התלמידים והדרמות האלה מאירות את סיפורי התנ"ך באור חדש. במהלך המפגש בעזרת דוגמאות אנו מראים כיצד סיפור תנכ"י בן כמה פסוקים הופך לדרמה רלוונטית, חיה ובועטת. גיבורי הסדרה, ילדי כיתה ח'2 לא יודעים שהם המקבילה המציאותית לסיפור התנכ"י.

הסדרה מאה בתנ"ך שודרה בערוץ לוגי בשנת 2008, משך שלוש עונות, בהצלחה מרובה.

תמונה: אלדד רפאלי

הסדרה מאה בתנ"ך שודרה בערוץ לוגי בשנת 2008, משך שלוש עונות, בהצלחה מרובה.

כיוצרים קיבלנו משימה קשה: להפוך את סיפורי התנ"ך הקלאסיים לדרמות בנות ימינו. הצבנו במרכז את ליאורה (ירדן בר כוכבא), מורה חדשה לתנ"ך בבית הספר חקלאי שמעבר להיותה מורה, יש לה את הכישרון לגעת בנפשם של בני הנוער. הסיפורים התנ"כיים שהיא מלמדת משתלבים עם דרמות מחיי היום יום הסוערים של התלמידים והדרמות האלה מאירות את סיפורי התנ"ך באור חדש.

במהלך המפגש בעזרת דוגמאות אנו מראים כיצד סיפור תנכ"י בן כמה פסוקים הופך לדרמה רלוונטית, חיה ובועטת. גיבורי הסדרה, ילדי כיתה ח'2 לא יודעים שהם המקבילה המציאותית לסיפור התנכ"י.

בעזרת צפייה מודרכת, הקהל מתוודע ליצירה הטלוויזיונית: מי הגיבור שנבחר ולמה? מה צריך גיבור כדי להיות כזה? איך מקשים עליו ומסבכים לו את החיים ועדיין נשארים במסגרת הסיפור התנכ"י? קין והבל, שמשון ודלילה, יונה הנביא, עקידת יצחק... איך אפשר להזדהות עם הגיבורים האלה שהם גדולים מהחיים? עד כמה צריך יוצר טלוויזיה להיצמד לסיפור המקורי ומתי מתחילה הפרשנות המקורית שלו? כיצד בחרנו לסיים את הסיפורים ולמה? האם צריך להיצמד ללקח המוסרי של התנ"ך? ועוד

בעזרת הסדרה מקבלים התלמידים מושגי יסוד בתסריטאות ובימוי, כמו כן הרגשות העזים והדרמות היצריות של התנ"ך מעוררים מחשבות על טוב ורע וגורמים לצופים הצעירים להתאהב בתנ"ך מחדש.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
פז קובי
קובי פז052-4882544

kobipaz42@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.