חשבון פשוט - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מוזיקה
משך זמן המופע: 80
סגנון: מוזיקלי
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה גדולה
שם המפיק: גיא כהן
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 13/07/2021

25 שנים עברו מאז רצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. בני הנוער כיום נולדו לאחר אותו לילה נורא, ומרביתם רואים עצמם רחוקים מאותו אירוע נורא. המחזמר "חשבון פשוט" מציע כלי חינוכי חדשני, עכשווי ומרגש דרכו יוכלו בני הנוער להכיר את סיפורו של יצחק רבין, להכיר את השאלות והדילמות של תקופת הרצח, שאין רלבנטיות מהן לימינו אנו: איך מתמודדים בחברה עם דעות שונות ואף סותרות? לאן יכול להתדרדר שיח אלים? מה יכולים לעשות כל אחד ואחת מאתנו כדי שלא יקרה שוב רצח כזה? כל זאת באמצעים אמנותיים עכשוויים מקוריים ומותאמים לרוח התקופה והקהל.

עלילת המחזמר עוקבת אחר סיפורם של בני נוער ומורה שמקבלים "עונש חינוכי" - לכתוב עבודה על רצח רבין. דרך תהליך הכנת העבודה הם מכירים את דמותו של רבין ואת סיפורו ההיסטורי, מתווכחים בינהם ומגלים את השונה והדומה בינהם. במהלך המחזה הם לומדים מה כוחם של מילים ושל ויכוחים, ולאן יכול להתדרדר שיח אלים וכוחני.

השחקנים במופע הינם בוגרים, כולם בעלי רקע בהדרכה וחינוך בני נוער, כמו גם ניסיון אישי בכל הנוגע לחינוך זיכרון הרצח והשלכותיו על החברה.

המחזמר מלווה בשירי היפ הופ – פופ מקוריים שמוסיפים לחוויה העוטפת של המופע ועוזרים בהנגשתו לקהלי יעד שונים

המחזה מיועד לבני נוער במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. ניתן לצרף למחזה סדנאות חינוכיות בנושא הדמוקרטיה הישראלית וזכרון הרצח, שיחה עם השחקנים ועוד.
לצפייה בסרטון

המחזמר נכתב ע"י צעירים, מחכנכים בחברה הישראלית, חברי תנועת "דרור ישראל", בוגרי המסלול לחינוך בלתי פורמלי במכללת בית ברל, מתוך רצון להנגיש את התכנים הבוערים הללו לבני הנוער הישראלים, מתוך הבנת חשיבותם.

כלל היצירה, כולל הטקסט, המוזיקה, הכאוראוגרפיה ועוד הינם פרי יצירתם המקורית של יוצרי המחזה.

 

ניצן לקיים לפני/אחרי ההופעה שיחה עם יוצרי המחזה, מעגלי שיח לעיבוד המסרים, תערוכה מודרכת על הסוגיות החברתיות העולות מרצח יצחק רבין וכן פעילות חברתית על היכולת לחיות עם אנשים שונים בחברה אחת ועל גבולות השיח והדמוקרטיה.

מפרט טכני ככלל, המופע גמיש מאוד וניתן להתאימו לכל במה, אולם וחלל. התאמת המפרט תלויה בגודל הקהל, החלל האפשרי, המחיר אותו מסוגל הלקוח לשלם ועוד. מפרט כללי למופע מלא, סדר גודל של 300 קהל: הגברה: ; 2 ; 4 רמקולים לקהל (PA), 2 מוניטורים לבמה, מערכת הגברה עם חיבור למחשב , 14 נקים משדרים, 1 מיקרופון דינמיים רגיל , , 3 ; 5 קונדנסרים, מכשיר קשר PTT ; על מנת לקשר בין הקונטרול למאחורי הקלעים ; (מערכת קשר אל חוטי לתיקשורת בין אנשי ההפקה) תאורה: ; 24 ; פנסי תומאס 1000 W (12 קדמיים לבנים, ; 12אחוריים בצבעים וברחובות), 12 דימרים, 3 סטנדים (ווינדאפים), מכונת ערפל ועשן , 3 פנסי ליקו או חכמים , קלאמרות מאובטחות לתליית התאורה האחורית על הצוגים. עדיפות לעבודה עם מחשב תאורה 3 אנשי צוות ; תפאורה: כלל התפאורה למחזה מגיעה עם צוות המחזה וכוללת אביזרים, שטיח במה, גב במה, רהיטים ועוד.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

page_002

מחנכת תיכון ת"א לינק לצפיה

page_001

רכזת חינוך חברתי תיכונט לינק לצפיה

page_003

מחנכת תיכון ומורה לאזרחות כרמיאל לינק לצפיה
גיא כהן
0549732320

guymofet@gmail.com

משגב, קיבוץ אשבל

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.