דקלה קידר ואילנה זפרן עם הספר "ג'ורג'י" (A)

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון: פרוזה
שם הרכב:
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: קידר דקלה
קהל יעד: ב - ה
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 25/06/2019

"מיאו עושה מסאז' ללב" (סטיוארט מקמילן)

מפגש סופרת-מאיירת לכיתות ב-ה' בעקבות הספר "ג'ורג'י":

איך סופרת חובבת כלבים כותבת על חתולים? איך מאיירת שמתמחה בחתולים - מצליחה לצייר ילדה? איפה מתחיל הסיפור ואיפה מוסיף, משנה ומפתיע האיור? מתי הציור הופך למקצוע, ומה עושים כשאתה ילד וקיבלת "עונש" - כישרון כתיבה? ואיך מציירים ילדה "אמיתית" עם כתב יד אמיתי משלה ואיך כותבים לילדים על נושאים מורכבים כמו אובדן וגעגוע? ומי יודע האם לחתול יש באמת תשע נשמות?

במפגש עם התלמידים הצעירים נדבר על ילדות, על בעלי חיים, על כתיבה ועל ציור ועל הקשר של כל אלה לספר שלנו, ג'ורג'י. נספר על המפגש יוצא הדופן בין איור לסיפור ועל הקשר שהפך לבלתי נפרד ביניהם בתהליך עבודה מרתק. נספר על האתגרים והקשיים שציפו לנו, וגם על הרגעים המרגשים והמספקים שבדרך. נשתף בסודות מאחורי הקלעים של הכותב, של המאייר, ושל המפגש בין השניים - שיוצר יצירה חדשה וניתן טיפים ליוצרים צעירים.

דקלה תספר על הדמיון בין אביב, גיבורת הספר, לילדה שהיתה והקשיים שחוותה כשהיתה בגילה. היא תשתף ברגעים מבהילים מחדר הכתיבה (מה עושים כשמגלים שחתול לא מכשכש בזנב?! מה עושים כשמגלים שסוף הסיפור שכתבת הוא... לא כל כך טוב?...) מה הכי חשוב לה במפגש עם מאייר – במה זה דומה לכתיבת תסריטים? ואיזה איור של אילנה גרם לה לבכות?

אילנה תספר על ילדותה, על החיבור שלה לעולמות החתוליים, על טור הקומיקס שלה ועל האופן המיוחד בו היא קוראת טקסט – כמאיירת. איך מתחברים לילדה שמישהו בכלל אחר המציא? ואיך מציירים "ילדה רגילה" ועוד כזו שיש לה כתב יד וכשרון ציור בעצמה? איך ממציאים בועות מחשבה מצחיקות, ולמה לא מזיק שיש דוגמנית חתולית בשכונה כשעובדים על ספר כמו ג'ורג'י ואפילו תלמד את התלמידים לצייר חתול בכמה צעדים פשוטים!דקלה קידר היא סופרת ותסריטאית לילדים, נוער ומבוגרים. שבעה ספרים פרי עטה ראו אור. ספרי הילדים שלה ראו אור  גם בגרמניה, יוון ובסין. היא ערכה וכתבה סדרות רבות לטלוויזיה. מלמדת כתיבה נוער בבית אריאלה, ומבוגרים שרוצים לכתוב לנוער בסם שפיגל, האוניברסיטה הפתוחה, מעלה ועוד.

אילנה זפרן היא קומיקסאית וקריקטוריסטית. יוצרת המדור "פינת ליטוף" ב"מוסף הארץ". פירסמה סטריפים וסיפורים קצרים בקומיקס בעיתונים ובכתבי עת, והוציאה לאור ארבעה ספרי קומיקס וקריקטורה. היא מנחה סדנאות קומיקס לנוער ומשתתפת בתערוכות קומיקס קבוצתיות בארץ ובעולם.

רעיונות לדיון:
- איזה יחס מתקיים בספר בין הטקסט לאיורים? האם הסיפור יכול להתקיים ללא האיורים? מה תורמות בועות המחשבה של אביב לסיפור?
- דיון על הנושאים העולים מהספר: התבגרות, חברות, אובדן, געגועים והשלמה.
- חתולים מול כלבים.
- דמותה של אביב, הקשר שלה עם ג'ורג'י וההתמודדות שלה עם ההעלמות שלה.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
קידר דקלה
052-3510879

deaklak@gmail.com

תל אביב, חתם סופר 7

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.