זוהר הרקיע - היצע נוסף

תחום: קולנוע
תת-תחום: קולנוע
משך זמן המופע: 90
סגנון: עלילתי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: אליהו בנימין
קהל יעד: ט - יג
כמות קהל מקסימלית: 10000
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 16/08/2017

תקציר הסרט:

אדם (רז זלצרמן) הוא צוער קורס טייס המסיים את הקורס בהצטיינות ומפקדיו צופים לו עתיד מזהיר בחיל האוויר. ימים ספורים לפני קבלת הכנפיים הנחשקות והגשמת חלום חייו נבחר אדם להפתעתו להשתתף ב"תכנית ההתנתקות", כאחד מאנשי המעגל הראשון המפנים בפועל את התושבים מרצועת עזה, תכנית אשר זכתה לכינוי הצבאי "מבצע זוהר הרקיע". באימון ההכנה המנטלית לקראת ביצוע התוכנית, מנסה אדם ככל יכולתו להשתלב כמו כל החיילים סביבו, "לזרום" עם המשימה עד שתסתיים ולו רק כדי שיחזור למסלול הטייס הנחשק. ככל שמתקדם האימון, הולך אדם ונחשף יותר ויותר להכנה המנטלית אשר תוכננה בקפידה על מנת לאפשר למשימה לעבור בהצלחה יתירה. הוא הולך ומסתכסך עם עמית (חנן סוויסה) - חבר ילדות שלו אשר מתגלה להפתעתו של אדם כמפקדו באימון, משתתף בסימולציות רגשיות מורכבות המדמות את "המתנחלים" ואורח חייהם, משתתף בשיחות עם הפסיכולוג אייל (עמנואל סאלם) אשר הוצמד למחלקתם, נחשף למסמכים מסווגים, כאשר ברקע חברתו לילך עומדת בפני הפלה לא צפויה, ומשפחתו, ובמיוחד סבו יחזקאל (יוסק'ה נחמיאס) מעמת אותו בכל העת עם "מסורת ישראל סבא" והמוסר הפנימי שלו. אדם מיטלטל בתוך הדילמות הגדולות של ההתנתקות עוד לפני שבכלל החלה, טלטול אשר יניח על כף המאזניים את הגשמת החלום שלו מחד, ואת האמת הפנימית שלו מאידך.

קישור לטריילר הסרט:    https://www.youtube.com/watch?v=BlRTVKjTJcM

הסרט העלילתי המקצועי, הארוך, המושקע והמרתק ביותר שנעשה בנושא הפינוי מחבל קטיף וצפון השומרון, זוכה פרסים בפסטיבלים, ומוכר ע"י כל המוסדות הרישמיים במדינת ישראל כולל משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט. הסרט הוקרן בלמעלה מ 200 ישובים, קהילות, מוסדות חינוך, ישיבות תיכוניות, אולפנות ומרכזי תרבות ברחבי כל הארץ, ממטולה עד אילת.

אורך הסרט - שעה וחצי, בתמיכה ובהפקה של קרן חומש (המפעילה את ישיבת חומש על חורבותיו של היישוב עצמו כבר למעלה מעשור) ובי"ס לקולנוע יהודי תורת החיים.

זווית חדשה ומרתקת על כל נושא הפינוי - חוויתם של המוציאים לפועל, אותם חיילים אשר נגזר עליהם לבצע את הפקודה השנויה במחלוקת קשה בחברה הישראלית.

הסרט חושף ופותח לדיון גם את האימון הפסיכולוגי המוקפד שתוכנן ע"י מדור פסיכולוגיה צבאית, והיה אחד הגורמים המרכזיים אשר אפשרו את הפינוי המהיר והיעיל הרבה מעבר לצפי אפילו של מתכנניו.

הסרט מגיע להקרנה יחד עם אחד מיוצריו, אליהו בנימין - התסריטאי והבימאי, או המפיק הראשי בני גל.

לאחר ההקרנה נערך דיון ע"י אחד מהם, דיון חשוב אשר תפקידו המרכזי הוא לתת לבני הנוער את הבמה, לשתף ולהציף מחשבות ורגשות שעלו בעקבות הצפיה ובעקבות הפגישה עם העובדות, ולא פחות חשוב מכך - להכווין את בני הנוער להסתכלות אחראית על המציאות הזו ולשאלה הקריטית מה הם יכולים לשפר בתוכה על מנת למנוע משברים דומים בעם ישראל.

קישור לטריילר הסרט:    https://www.youtube.com/watch?v=BlRTVKjTJcM

מפרט טכני *
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה- כפר מימון - זוהר הרקיע

לינק לצפיה

המלצה- מרכז שפירא - זוהר הרקיע

לינק לצפיה

המלצה- אולפנת בהרן - זוהר הרקיע

לינק לצפיה
אליהו בנימין
0544201806

eliben99@gmail.com

שדרות, רח' שמחה הולצברג 3/10

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.