זאקופנה שלי

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 80
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון הבימה
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/11/2021

בהשראת סיפורי שלום עליכם.

1911. זאקופנה. עיירת מרפא קסומה. שרק מלשמוע את הצליל כבר הנפש מרגישה ששם יש אגמים, והרים, יערות וטיפולי פנים ובוקר אחד – גם שלוש נשים. ואף אחת לא ציפתה לראות שם את האחרת, ולא רק שלא ציפתה, גם הפתעות כאלו שיהיו לשונאים שלה. אלא שבינתיים, בין ואלסים זוהרים למכתבים הביתה לבעלים, נחשפים הסודות שאסור לגלות. כי באמת מה צריך סך הכל בנאדם חוץ ממה שחושבים עליו? שום דבר, ואם נדייק, ממש כלום.

משך ההצגה: כשעה ועשרים ללא הפסקהדבר המחזאית - אורי אגוז

"לא ייאמן! לנשים מעל גיל 30- כבר אין זכות לחיות! והגברים? מתחת לגיל 30, הם רוצים רק ילדות בנות 20, ומעל גיל 30? הם גם כן רוצים רק ילדות בנות 20!!! זה לא ייאמן!"

על המדף בחדר השינה בבית של סבא וסבתא שלי אריה והלה לויט ז"ל היו מונחים כרכים אדומים קטנים ועליהן מוטבע באותיות זהב "כתבי שלום עליכם". בצהרים כשסבא וסבתא היו נחים ולנו היה משעמם, שלחו אותנו לקחת ספר מהמדף. באנציקלופדיית תרבות היו תמונות ובספרים האדומים היו מילים. לקח זמן לבחור במילים אבל משנבחרו… עולם עשיר ונפלא, מתובל הומור וחמלה ועין חדה ואנושית נפרש בפנינו. מהעולם הזה נרקח המחזה. אין סיפור אחד מוגדר שלאורו נכתב אבל רוחו של שלום עליכם שרתה מלמעלה, ושמות הדמויות, בני משפחת סבא וסבתא, הציצו גם הן מבין קפלי השמיים אחרי שאבדו שם לנצח בשואה. כך גולדי סנדיק שמגלמת ליא ובעלה וולפי הם הוריו של סבא, ופייגה גלטמן שמגלמת מיקי ובעלה שעיה הם הוריה של סבתא, והינדה לויט, שמגלמת שירן, היא האחות הקטנה של סבא, וכולן בציפייה דרוכה למרדכי גלברד, הדודן שהיה באמת. לשמוע את השמות נישאים בשחוק ובשמחה בפי השחקניות ולהביט בהן מלאות חיים על הבמה… נו, כמו ששלום עליכם אומר מתרווח בכורסה – "אתה יכול להוציא את היהודי מהשטעטל אבל לא את השטעטל מהיהודי…" אז שתהיה צפייה מענגת.

על היוצרים

מחזאית: אורי אגוז

בימוי: רועי הורוביץ

תפאורה: אלכסנדרה נרדי

מוזיקה: שמוליק נויפלד

תלבושות:  ילנה קלריך

עיצוב וידאו: אריק אביגדור

תאורה: זיו וולושין

תנועה: תומר יפרח

פאות: אסנת שגיא

שחקנים

ליא קניג, מיקי קם, יעל לבנטל, שירן הוברמן, ארז רגב,

רקדנים

שחף בוארון, הראל קיי, ויטל גיזלגיל

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הבימה
0547659330 להב

hinuhit@habima.org.il

תל-אביב, ת.ד. 222

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.