עוגת נאי

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון: הצגת ילדים
שם הרכב: בובות ושחקן/ית
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: עמותת ניסאן
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 07/03/2022

"עוגת נאי" הינה הפקת המבוססת על סיפור הילדים "מה אוכלת נאי?!" מאת הסופר ד. ג'ודת עיד. הסיפור המקורי הוא סביב ילדה שסובלת מרגישות לגלוטן (צליאק)  ואיך היא מתמודדת עם זה, מטרת ההפקה היא להעלות את המודעות לרגישות לגלוטן בקרב ילדים וגם לעזור בלשלב ולהכיל ילדים עם מגבלות בריאותיות או תזונתיות, להקנות לילדים מידע וכלים להתמודדות דרך שיתופה בסיפור האישי שלה. אנחנו לומדים על הסיפור של נאי שהינה הדמות הראשית ע"י הדיאלוג בינה לבין השחקנית\מספרת סיפורים .

ישנה תפאורה פשוטה שהיא החדר של נאי וגם עוגת יומולדת שלה שבעיבוד הדרמטי הוספנו שהמופע עצמו מתחיל בהכנות למסיבת יומולדת ואז מזכירים את העוגה ואיך אפשר להכין עוגה ללא גלוטן, ולוקחת אותנו הדמות לסיפור שלה בעזרת האביזרים והבובות עד שבסוף מסיימים לאפות את העוגה והיא חוגגת אותו עם הילדים. בסוף המופע יהיה משחק הפעלתי ע"מ להטמיע את המידע שנאי סיפרה לילדים בלהבחין בין מאכלים שמכילים גלוטן לבין מאכלים ללא גלוטן והכל בצורה תיאטרלית ובמסגרת המחזה. והמופע יהיה בנוי כך שאפשר להציגו בתיאטרון עם תאורה וסאונד מקצועי, אבל גם נגיש להציגו בחדר בבית ספר או בספרייה ציבורית או כל חלל ציבורי שלא מספק תאורה.

 

  עמותת "ניסאן" הינה ארגון רשום ללא כוונת רווח אשר נוסד בעיר נצרת בשנת 2014, על ידי קבוצה של רופאים, מומחי תזונה ובעלי מקצוע אחרים ממגוון תחומי הרפואה ותחומים נוספים. המוטיבציה להקמה באה מתוך צורך אמיתי ודחוף למענה וכתובת בתוך החברה הערבית לתמיכה לאלו הסובלים מבעיות במערכת העיכול (כגון מחלות קרוהן, קוליטיס כיבית, צליאק ועוד) כמו כן לאלו הסובלים ממחלות כבד. צרכים חשובים נוספים אשר ניסאן זיהתה הם: הגברת המודעות, הפצת הידע לכלל החברה על מנת לזכות בתמיכה קהילתית, מניעת דעות קדומות לגבי המחלות והחולים, שבירת חסמי הבושה והפחד מהמחלות, מחסום השפה אשר מונע במקרים רבים מקהל היעד להבין את מורכבות המידע הרפואי בנוסף לצורך שחולים אינם מודעים לזכויותיהם, לתרופות הקיימות ולתזונה המומלצת.

  רולא נסאר- שחקנית, מדריכת תיאטרון, מטפלת בדרמה ומרצה. 
בעלת תואר ראשון בתיאטרון-אוניברסיטת חיפה, ותואר שני בדרמה תרפיה-מכללת תל-חי, בנוסף לתעודת התמקצעות בהוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים.
בתחום המשחק והתיאטרון עובדת כעצמאית במסגרות שונות ועם תיאטרונים שונים, ובתחום הטיפול עובדת במסגרת משרד חינוך.

מטרות ההצגה מנקודת מבט של עמותת ניסאן הינן חיזוק והעצמת תלמידים עם שוני מסויים כולל רגישויות למזון ו/או מחלות תזונתיות, הנהגת והובלת מערכת ערכית של קבלת האחר, הקניית דרכי התמודדות עם רגישויות למזון , יצירת סביבה מודעת ותומכת, הגברת המודעות והפצת הידע לכלל החברה על מנת לזכות בתמיכה קהילתית ומניעת דעות קדומות לגבי המחלות והחולים. ולכן ניסאן יש לה את הצוות המקצועי והמיומן לערוך סדנאות והרצאות בנושא זה על מנת להשיג את המטרות והיעדים שהיא תגיע לכל התלמידים אשר סובלים משוני ו/או מחלה מסויימת.

 

סוג במה לא מקצועית
רוחב 4
עומק 4
מספר אומנים 1
מספר אנשי צוות 1
זמן הקמה 30 ד
מאיזה שעה 0
עד איזה שעה 0
שפת המופע שפה ערבית
סאונד כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת ניסאן
0544761937

niessan2020@gmail.com

נצרת, נצרת

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.