להישאר במשחק סרטו של יובל ברגר

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 30
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: יובל ברגר
שנת הסרט: 2021
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 18/07/2021

להישאר במשחק הוא כל רצונם של שישה שחקנים ושחקניות מוכרים בגיל הזהב: אברהם סלקטר, גבי עמרני, אלברט כהן, יוסי סגל, מרים זוהר וליא קניג המרגישים חיוניים ורעננים כפי שהיו בגיל 25. הסביבה לעומת זאת מתייחסת אליהם כאל קשישים שעבר זמנם. הסדרה מציגה פיסות מתוך חייהם של השחקנים המגלמים את עצמם כשהם נאבקים בהומור, בתמימות ובערמומיות, בסובבים אותם הנוהגים בהם בכפפות משי אכזריות.

במאי - יובל ברגר

בוגר מסלול בימוי בבית הספר ״סם שפיגל״ ליצירה קולנועית בירושלים.

במאי ומפיק של פרויקטים בתחום הקולנוע והרדיו.

 

מערך שיעור -
פתיחה - כמה מילים על הסדרה, כמה מילים על היוצרים,
שאלה כללית - מי מכיר אנשים מעל גיל 70? מי מכיר אנשים מעל גיל 80? מי מכיר אנשים מעל גיל 90? מישהו מכיר אנשים מעל גיל 100?

הסבר קצר על תוחלת החיים העולה ברחבי העולם, על רמת הבריאות הגבוהה שמייצרות מציאות שבה אנשים נשארים בריאים ותפקודיים עד גיל מבוגר, אך הדימוי החברתי שלהם הוא של אנשים שאינם מתפקדים.

סיפור אישי - סבא שלי נפטר לפני 6 שנים, בזמן שהייתי סטודנט לקולנוע. זה היה טריגר אישי שגרם לי להתקרב מאוד לשתי הסבתות שלי, לדבר איתן על חווית החיים שלהן, לדבר איתן באופן קבוע בכל שבוע ולהתעניין בהן לעומק. זה הוביל אותי ליצירת הסדרה וקירב אותי אליהן ואל נקודת המבט של אנשים מבוגרים כמותן.

יצרתי את הסדרה כדי להציג 6 נקודות מבט שונות של אנשים מבוגרים על היחס המיושן של הדורות הצעירים כלפיהם וכדי להציע 6 פתרונות קומיים לסיטואציות המורכבות שמולן ניצבים אנשים מבוגרים.

אנשים צעירים לא מבינים את החוויה של אנשים מבוגרים, פשוט כי הם אנשים צעירים. הם גם לא יבינו את החוויה הזו עד שיהיו אנשים מבוגרים בעצמם, אבל באמצעות טכניקה קולנועית ומטאפורות ניתן ליצור גשר שיחבר צעירים אל חווייתם של אנשים מבוגרים וייצור אמפתיה והבנה כלפיהם.

צפייה ב-6 הפרקים, שיח קצר לאחר כל פרק שנוגע לתמה שאותו פרק מציף.
פרק אברהם - שיכחה מאחור
פרק גבי - מאבק בלתי מתפשר
פרק אלברט - תוכחה ועקשנות
פרק יוסי - תחמנות ונצלנות
פרק מרים - להמשיך בכל מחיר
פרק ליא - לא לשתוק

סיכום - המטרה הגדולה של הסדרה היא ליצור גשר בין חוויתם של אנשים צעירים לחוויתם של אנשים מבוגרים בעולם ולהוביל לחיבור שיתבסס על הבנה ואמפתיה.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
יובל ברגר
0507565071

yuval.berger123@gmail.com

יפו-תל אביב, אבן גבירול 165

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.