התמכרות

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 80
סגנון: ריאליסטי-חברתי
שם הרכב:
סיווג: הצגה גדולה
שם המפיק: אנסמבל עיט - תיאטרון הפרינג' באר שבע
קהל יעד: יב - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 18/03/2021

המחזה בנוי משלושה קווים עלילתיים המשיקים ומצטלבים זה בזה, כל סיפור נוגע בהתמכרות שונה ובאספקטים שונים של התמכרות והשלכותיה על האדם וסביבתו.

הסיפור הראשון נוגע במכור עצמו- זהו סיפור של חיים, המכור לסמים והוא מתואר דרך יחסיו עם המטפלת עמליה המנסה לעזור לו להגמל.

הסיפור השני הוא עמליה עצמה ומערכת היחסיה עם בתה מאיה המכורה לאוכל ולוקה באכילה רגשית וכפייתית. סיפור זה מתמקד בהורה של מכור, הדילמות, ההכחשות וההתערבות הנדרשת.

הסיפור השלישי מדגיש את ההשפעה של התמכרות על זוגיות והמשפחה, סיפור זה מסופר דרך עיניו של דורון, בעיה של עמליה, עורך דין המכור לעבודתו והמחיר אותו הוא נאלץ לשלם.

היצירה מועלית בחניון תת קרקעי, חלל ייחודי, המעצים את החוויה והופך אותה לאירוע תיאטרוני מיוחד, חשוב ובועט.

יואב מיכאלי - מחזאי, במאי  

B.A במשחק ו-M.F.A  התמחות בבימוי מהחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. מורה בגודמן –ביה"ס למשחק בנגב ומנהל אמנותי וממייסדי תיאטרון הפרינג' באר שבע. בין עבודותיו: "פוקר" באנסמבל הרצליה, "משפחה ברכבת" פסטיבל תיאטרון קצר צוותא ת"א, "אנרכיסט מפוקפק" ו"קנדיד" בתיאטרון הספרייה ובבית צבי, "ספק" ו"צ'כוב בשואו- ביזנס" בסטודיו למשחק בחולון, אותם גם תרגם.  בגודמן ביה"ס למשחק בנגב ביים את  "שבת, ראשון, שני" (הפקת הבכורה של גודמן), "ים", "ליסיסטרטה", "צריך פיאט בחיים". ביים במסגרות רבות ושונות בפסטיבל תיאטרונטו, בתיאטרון "מראה", תיאטרון אוניברסיטת ת"א, תלמה ילין ועוד. ב2007 הקים את קבוצת התיאטרון שלו, במסגרתה העלה בשיתוף עם בית ציוני אמריקה בתל אביב את מחזהו הראשון "ביגמיסט". המחזה "פרינסס מרי 7", מחזהו השני הועלה בתיאטרון בית ליסין.

בתיאטרון הפרינג': "לא משלמים יותר", "התמכרות", "משחק באש", "השיקוי הסודי של איילת", "הגבול שבפנים" (כתיבה), "האביר המכשפה ולילוש הנסיכה", "הבן של היהודי האחרון".

**** אין מספיק מקום לציין קורות חיים של כל השחקנים - במידת הצורך, אוכל בשמחה לשלוח לכם בנפרד.

נושא ההתהתמכרויות הוא רחב. ההצגה עוסקת בצורה בולטת בהתמכרות לסמים והסכנות שלה, בהתמכרות לאוכל, אלה נושאים שחשוב שבני נוער יכירו. על פי התאוריה המאבחנת כי 60% ממקרי ההתמכרויות מכל הסוגים נובעים כתגובה לאירוע טראומתי בעבר, ההתמכרות הינה סימפטום ולעיתים סוג של בריחה מהתמודדות עם הטראומה. ההצגה מציגה בצורה מאוד חזקה את העניין הזה וניתן לפתח על כך דיון.

סוג במה מקצועית
רוחב 14
עומק 30
גובה 4
מספר אומנים 6
מספר אנשי צוות 5
זמן הקמה 10 שעות
מאיזה שעה 08:00
עד איזה שעה 18:00
שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אנסמבל עיט - תיאטרון הפרינג' באר שבע
052-3938388 אפרת זיו-אספיס(מנכ"לית

raz@fringeb7.co.il

באר שבע, החלוץ 49

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.