מי מפחד מתיאטרון - תשפא

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מפגש תאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון הנפש
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 50
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/09/2020

מפגש עם שחקן תאטרון הקאמרי רמי ברוך. המפגש מורכב משיחה, קטעי משחק, הדגמה של שיטות משחק וסיפורים מן ההווי שמאחורי הקלעים. במפגש מוצגים קטעים מההצגות "ביבר הזכוכית", "שלוש אחיות", "נחמן", "הקמצן" ו"הפטריוט".

באמצעות קטעים שנבחרו מתוך הדרמה העולמית והישראלית מספר רמי על דרכו אל התאטרון, הקשיים לאורך הדרך והעידוד ששאב דווקא מן הדמויות במחזות השונים. כולם חולמים ונאבקים על מימוש החלום וההגשמה העצמית. בסיפורים מעוררי ההשראה שבמחזות מצא רמי את הכח להמשיך ולהיאבק על דרכו בחייו שלו עד שהגשים את חלומו והפך לשחקן מוכר וכעת, באמצעות מפגש זה רוצה רמי להעביר את הלפיד לדורות הצעירים. 

 רמי ברוך

 שחקן תיאטרון הקאמרי מאז 1986. שחק בבלוטות והמובילות בהצגות התיאטרון הישראלי: "מבקר המדינה", "אדון וולף", "כטוב בעיניכם", "קרום", "קומדיה של טעויות", "הזונה מאוהיו" (בפרס האקדמיה לתיאטרון כ"שחקן השנה) "רווקים רווקות", "עוץ לי גוץ לי", "הנמר" (פרס ה"תיאטרונטו" 94" (הרטיטי את ליבי"(פרס האקדמיה לתיאטרון לשחקן ראשי) רבות נוספות . זכה פעמיים בפרס בפסטיבל עכו, ארבע פעמים בפרס השחקן המצטיין של תיאטרון הקאמרי על שם אברהם בן יוסף ופעם על שם אבנר חזקיהו. זכה בפרס עיריית תל אביב על שם גוטליב רוזנבלום. הופיע בתוכניות רבות בטלוויזיה ובסרטים.

 

 

באמצעות קטעים שנבחרו מתוך הדרמה העולמית והישראלית מספר רמי על דרכו אל התיאטרון, הקשיים לאורך הדרך והעידוד ששאב דווקא מן הדמויות במחזות השונים. כולם חולמים ונאבקים על מימוש החלום וההגשמה העצמית. בסיפורים מעוררי ההשראה שבמחזות מצא רמי את הכח להמשיך ולהיאבק על דרכו בחייו שלו עד שהגשים את חלומו והפך לשחקן מוכר וכעת, באמצעות מפגש זה רוצה רמי להעביר את הלפיד לדורות הצעירים.
 

נושאי פעילות
רמי מבצע קטעים מתוך מחזות כמו ״ביבר הזכוכית״ של טנסי ווילאמס, שייקספיר, מולייר, צ‘כוב, חנוך לוין ועוד, כאשר המכנה המשותף של הדמויות הוא הכמיהה שלהן למימוש עצמי ומכאן החיבור לסיפורו האישי של רמי. הקטעים ברורים ונגישים לגילאים שונים, גם צעירים (כיתות ה׳ ומעלה) ובוודאי למבוגרים. אלה קטעים ספוגים בהומור, משעשעים ומצחיקים אך גם מעוררים מחשבה. הקהל נחשף לסגנונות שונים של תיאטרון וטכניקות משחק ובעיקר אל מהותו של התיאטרון, כלומר העובדה שכל אחד מן הצופים נמצא על הבמה, מציץ בבבואתו שלו, ומתמודד עם השאלות היסודיות שמעסיקות אותו כל יום וכל שעה, ורק שם, בתיאטרון, על הבמה מעיזים. לשאול אותן בקול רם. הסיפורים והקטעים משלבים הומור וקלילות לצד דרמה ומחשבה מעמיקה. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

מי מפחד מתיאטרון- רמי ברוך

לינק לצפיה
תאטרון הנפש
050-5394971 הוורד

info.nephesh@gmail.com

תל-אביב, דיזינגוף 253

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.