מדריך לשימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר סל תרבות ארצי.

באתר זה תוכלו למצוא את ההיצע האמנותי של הסל, ובו מופעים ומפגשים בששת תחומי האמנות (תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית) ממוינים לפי סוגות ונושאים, בהתאמה מגיל גן ועד י"ב. עוד באתר, חומרי רקע על אמנות, מערכי הכנה ורעיונות לפעילויות נלוות למופעים ולמפגשים, בהכנת הצוות המקצועי של הסל.

המדריך למשתמש כולל תשובות לארבע השאלות הנפוצות ביותר בעת שימוש באתר זה:

1) כיצד בוחרים מופע/מפגש מתוך אלפי המופעים והמפגשים בהיצע סל תרבות ארצי?

2) כיצד מצטרפים להיצע סל תרבות ארצי?

3) כיצד מעניקים מעטפת שלמה ומשמעותית לצפייה במופע/מפגש?

4) מצאתי מופע/מפגש מתאים. מה עלי לעשות?

 

להלן תשובות וכלים שיסייעו לך לאתר את מבוקשך בכל אחת מהשאלות.

 

1) בחירה מתוך היצע סל תרבות ארצי

בהיצע סל תרבות ארצי ישנם אלפי מופעים ומפגשים בששת תחומי האמנות. הבחירה במופע המתאים ביותר הינה מאתגרת ודורשת מחשבה. כדרך לסייע במלאכה, ניתן למצוא בעמוד הבית כלים נוחים לחיפוש.

בחירה באחד מתחומי האמנות בסרגל העליון מאפשרת חיפוש על פי נושא או סוגה. למשל בחירה בתחום הספרות תציג סוגות ספרותיות שונות או רשימה של נושאים כלליים בתחום הספרות לפיהם ניתן למיין את ההיצע. בחירה בנושא או בסוגה, תפלח את ההיצע בתחום האמנות.

 

 

חיפוש מתקדם, מאפשר לחפש בו זמנית - גם וגם – גם בסוגות גם בנושאים, גם בכמה תחומי אמנויות, גם לפי גיל וגם לפי גודל קהל היעד וכדומה.

 

 

 

 2) הצטרפות להיצע סל תרבות ארצי

מפיקים או אמנים המבקשים להצטרף להיצע האמנותי של סל תרבות ארצי, יכולים לקבל מידע על תהליך ההצטרפות באמצעות לחיצה על לשונית הצטרפות להיצע בסרגל העליון בעמוד הבית.

שם מוצגים המסלולים השונים, בחינת ועדות הרפרטואר ותהליך ההצטרפות.

 

 

 

 

 

3) מעטפת שלמה ומשמעותית לחוויית הצפייה/ההאזנה למופע

לכל מופע/מפגש בהיצע האמנותי נלווים חומרי העשרה עבור הצוות החינוכי/ההורים, המסייעים להכנת התלמידים לקראת הצפייה, וכוללים גם חומרי רקע ורעיונות לדיון שלאחר המופע. מטרת חומרי ההעשרה היא להעניק עוגנים ומפתחות לצפייה מושכלת ומשמעותית.

את חומרי ההכנה לתלמיד המורה וההורה וגם לאמן או למפיק המבקש להגיש את המופע/מפגש שלו להיצע,  תוכלו למצוא בתחתית עמוד הבית, תחת המדור פעילות חינוכית – בתוך הקטגוריה של הכנות גנריות. הכנות אלו מחולקות לששת תחומי האמנויות . במסגרתן תוכלו לגלות על מה כדאי לשים את הדגש לפני הצפייה באחד מהמפגשים או המופעים בסל. 

 

 

 

 

בתוך המופע/המפגש הספציפי, ניתן למצוא חומרי רקע, הכנה ודיון מיוחדים עבורו:

 

 

עוד בחומרי ההעשרה תוכלו למצוא את כל התוכן העשיר שנכתב על ידי צוות סל תרבות ארצי לאורך השנים: חוברות על מפגשים ספציפיים מסדרת "אודות",  מאמרים על החינוך לאמנות מסדרת "קלעים", סקירות  כלליות על סוגות אמנות מסדרת "צורות" וסקירה של הספרים שיצאו בהוצאת סל תרבות ארצי (מחולקים לפי ששת תחומי האמנות).

 

 4) בחירת המופע/מפגש ותיאום מועד צפייה

משמצאתם את המופע/מפגש המתאים ביותר, כל שנותר הוא לתאם את מועד הצפייה.

אם הנך מחנך/ת או מנהל/ת, תאמו את בחירתכם עם מנהל/ת סל תרבות יישובי וצרו קשר עם המפיק או האמן בהתאם לפרטי הקשר המופיעים בתוך פרטי המופע. מומלץ להדפיס מהאתר חומרי רקע והעשרה מתאימים על מנת ליצור עבור התלמידים חוויית צפייה משמעותית.

אם הנך אדם פרטי, תוכל/י ליהנות מחומרי ההעשרה המצויים באתר, ולאתר מועד ומקום המופעים לקהל הרחב באתרים השונים.

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.