המורדים - הבימה

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 120
סגנון: דרמה
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון הבימה
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/04/2019

המחזה מציג שלושה דורות מורדים במשפחה ישראלית אחת: בן, אמו וסבתו. כל אחד מורד בתחומו ובתקופתו, החל בתנועת הלח"י של שנות הארבעים, דרך תנועת שמאל קיצונית בשנות השישים ועד מרד נעורים קיומי בשנות התשעים.

המחזה מסופר דרך עיניה של מיכאלה, נציגת הדור השני במשפחה. לראשונה, שנים אחרי מות הוריה, היא שומעת את הסיפור האמיתי על משפחתה מפיו של שאול, המאהב העלום של אמה ובהדרגה מתגלות לה עובדות המאירות באור חדש את יחסיה העכורים עמם בעבר. היא מבינה שהכעס על הוריה האידיאליסטים, שעבורם הציבורי והפרטי היו ארוגים זה בזה – עיוור את עיניה, וכעת בבגרותה, היא מצליחה לראות אותם כבני אדם כשהם לעצמם.

המרד כקו אופי, הוא הנושא המרכזי במחזה זה ובאמצעותו חוקרת המחזאית את הזהות החילונית הישראלית. הסיפור המשפחתי האנושי, עשיר במתח והפתעות, ומסופר בשפה תיאטרונית מלאת חיוניות.

מחזה זה, פרי עטה של המחזאית עדנה מזי"א, עלה בעבר בהצלחה מרובה והוא זוכה להעלאה מחודשת בהפקה משותפת לתיאטרון הלאומי הבימה והתיאטרון הקאמרי.
לצפייה בסרטון

עדנה מזי״א (מחזה) מחזאית ובמאית. נולדה וגרה בתל אביב. בוגרת אוניברסיטת תל אביב בתיאטרון ופילוסופיה.

בין מחזותיה: "משחקים בחצר האחורית", "סיפור משפחתי", "היה או לא היה", "החדר האחורי".

ביימה בין היתר את: "חברות הכי טובות", "משפחה חמה", "יומן חוף ברייטון", "אוי אלוהים".

כתבה שני רומנים: "התפרצות x "ו"רומן משפחתי".

ספרי ילדים: "סבתא עוד פעם", "מה עושים עם סבתא" ועוד.

 

ארנה סמורגונסקי (עיצוב תלבושות) בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב.

בין עבודותיה בתיאטרון: בת. הבימה: "חבילות מאמריקה", "תמרה", "ציד המכשפות", "שלוש נשים גבוהות", "הדיבוק", "מועדון האלמנות העליזות", "LOVE,LOVE,LOVE ."בת. הקאמרי: "חברות הכי טובות", "הורדוס", "ליזיסטרטה 2000" ,"הרב קמע", "קופנהגן", "ילדים רעים", "הדודה ואני", "הצמה של אבא", "אשה בעל בית", "מילאנו", "המפיקים", "מותו של סוכן", "יומן חוף ברייטון", "כנר על הגג", "היה או לא היה", "תרה", "ינטל", "הבדלה", "גטו", "איחש פישר", "האריסטוקרטים", "סוף טוב", "קברט", "סטמפניו", "ריצ'רד השני", "ריצ'רד השלישי", "רומן משפחתי", "מקבת", "דבר מצחיק קרה", "דג מוסר", "חברים של חברים", "החדר האחורי", "תמונות מחיי נישואין" (בשיתוף ת. בית ליסין).

בת. בית ליסין: "אמנות", "סילביה", "שבעה", "ספר הג'ונגל", "ערפל", "טוב", "המים זוכרים", "ז'קו", "ארוחה עם חברים", "אלטלנה", "תאונה", "הקונצרט", "מבזק חדשות", "שבעה", "סליחות", "מה עושים עם ג'ני?", "פלדה", "נערי ההיסטוריה", "מראה מעל הגשר", "סוסים על כביש גהה", "עובד בשביל שניים", "אלה גרוסמן", "ביבר הזכוכית", "השחקנית", "אילוף הסוררת", "האורחת", "לצאת מהארון". בת. חיפה: "הדוד מקייפטאון", "האישה שבישלה את בעלה", "אותלו", "הכפיל", "המיליונרית מנאפולי".

בת. באר שבע: "המתחזה".

בת. המדיטק: "מקס ומוריץ", "המלאך", "נחמן".

עיצבה תלבושות לאופרה "נבוקו" בטוקיו בבימויו עמרי ניצן.

 

משה קפטן (בימוי) מנהלו האמנותי של תיאטרון הבימה. בוגר בהצטיינות של החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב.

בין עבודותיו בתיאטרון: "סימני דרך", "שייקספיר מאוהב", ",LOVE, LOVE LOVE" ,"עלובי החיים", "פליישר", "אוויטה", "נעצר בחצות", "שיער", "חיזור גורלי", "גבירתי הנאווה", "כנר על הגג", "ינטל", "עובד בשביל שניים", "האמת", "שם פרטי", "בחורים טובים", "קומדיה של טעויות", "ארוחה עם אידיוט", "אם יש גן עדן", "רעל ותחרה", "כתם לידה", "אוליבר", "צלילי המוסיקה", "אבניו קיו", "הכבש הששה עשר", "בת הים הקטנה", "היפה והחיה", "סיפורי נרניה".

זוכה פרס הבמאי לשנת 2006 ב"פרס הבמה לילדים ולנוער" עבור בימוי ההצגה "שומבצל". זוכה פרס הבמאי ע"ש יוסף מילוא לשנת 2008 עבור בימוי ההצגה "כנר על הגג". זוכה פרס ליוצר המצטיין ע"ש השחקן שמעון פינקל לשנת 2013 עבור בימוי "גבירתי הנאווה".

מנהל אמנותי בתיאטרון "המדיטק" לילדים ולנוער בשנים 2007 – 2010 ומנהל אמנותי של פסטיבל ישראל בשנים 2011 – 2014.

נשוי לשחקנית מאיה מעוז ואב למיקה ואדם.

 

יוסי בן נון (מוסיקה) פסנתרן ומלחין. תואר ראשון מ"אקול נורמל סופרייר", פריז. תואר שני מ"מנהטן סקול אוף מיוזיק", ניו יורק. הופיע כסולן עם כל התזמורות הסימפוניות בארץ. הלחין וניהל מוסיקלית בכל התיאטראות בארץ.

בין עבודותיו: בת. הבימה: "ההולכים בחושך", "בית ברנרדה אלבה", "קופסה שחורה", "הנאהבים והנעימים", "חודש בכפר", "העז/או מי זאת סילביה", "מלחמה", "אנה קארנינה", "כל החיים לפניו", "איולף הקטן", "כמעט נורמלי", "גבירתי הנאווה", "אדיפוס – תיאור מקרה", "אוויטה", "פליישר", "עלובי החיים", "שלוש אחיות", "סימני דרך". בת. בית ליסין: "יומנים", "אלטלנה", "חשמלית ושמה תשוקה", "אוליבר טוויסט", "הדוד וניה", "פרינסס מרי 7" ,"מלאכת החיים", "סוסים על כביש גהה", "אז בפראג", "בית מרקחת שטרן בלום".

בת. באר שבע: "קומדיה של טעויות", "השחף". בת. הקאמרי: "אשכבה", "נורה", "הבכיינים", "כטוב בעיניכם", "מעיין הכבשים", "אמא קוראז'", "המלט", "המפיקים", "גפן בלאדי", "החגיגה", "היה או לא היה", "כנר על הגג", "שמו הולך לפניו", "ג'וני הלך", "ינטל", "גטו", "איחש פישר", "האריסטוקרטים", "קברט", "קזבלן", "רומן משפחתי".

בת. חיפה: "מחיר הכבוד".

בת. הסמטה: "השמשים".

בפסטיבל עכו: "פרומות".

בת. אורנה פורת לילדים ולנוער: "הברווזון המכוער".

בת. המדיטק: "אוזו מוזו", "ציפור הנפש", "לרקוד עם אבא", "פרדיננד פדצור", "נחמן". ז

וכה קרן שרת במשך 12 שנים ברציפות. פרס אקו"ם להלחנה לתיאטרון, 1992. פרס מרגלית להלחנה לתיאטרון, 2000. פרס התיאטרון 2004 על "הנאהבים והנעימים". פרס מלחין השנה לילדים 2008 על "אוזו מוזו".

 

ערן עצמון (עיצוב תפאורה) בוגר המסלול לעיצוב במה ב"סמינר הקיבוצים".

בין עבודותיו: בת. הבימה: "לילה במאי", "ארוחה עם אידיוט", "אם יש גן עדן", המחזמר "כמעט נורמלי", "רעל ותחרה", "החייל האמיץ שווייק"(בשיתוף ת. חיפה), "גברתי הנאווה", "חיזור גורלי", "פליישר", "עלובי החיים", "LOVE, LOVE, LOVE" ,"פרידה", "שייקספיר מאוהב".

בת. הקאמרי: המחזמר "סאלח שבתי", "מנהל הבית", "ריצ'רד השני", "ריצ'רד השלישי", "סיראנו דה ברז'ראק", המחזמר "שיער", "אופרה בגרוש", המחזמר "סיפור הפרברים", "תמונות מחיי נישואין" (בשיתוף ת. גשר).

בת. בית ליסין: "ברודווי פינת פרישמן", "ראודה", "הבנאליות של האהבה", "אקווס", "חלום של לילה בלב קיץ", "מראה מעל הגשר", המחזמר "אביב מתעורר", "שיינדלה", "מנדרגולה", המחזמר "אחים בדם", "33 וריאציות", "משאלה אחת ימינה", "סוסים על כביש גהה", "החברות הכי טובות", "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה", "חתולה על גג פח לוהט", "אלה גרוסמן", "ביבר הזכוכית", "השחקנית", "אהבת מוות".

בת. חיפה: "עץ אחרון בירושלים", "הר אדוני", "גזע". בת. באר שבע: "פיאף", "נורה", "הרולד ומוד".

בת. הספרייה: "נדנדה בשניים", "שוק המציאות".

בת. הערבי- עברי: "האוהל האדום", "נשים זרות".

בתיאטרונטו: "קפוצ'ינו ברמאללה".

בת. תמונע: "רומיאו ויוליה". בפסטיבל עכו, 2008" :מתחם התפודים" (פרס על עיצוב תפאורה).

בקבוצת המחול פרסקו: "בגדי המלך החדשים".

בת. המדיטק: "אורה הכפולה", "מפצח האגוזים", המחזמר "הקוסם מארץ עוץ".

בת. אורנה פורת: "הרפתקה בקרקס" (פרס על עיצוב תפאורה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים, 2009). זוכה פרס התיאטרון על עיצוב התפאורה למחזמר "עלובי החיים".

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הבימה
052-425-0008 - אורית

hinuhit@habima.org.il

תל-אביב, ת.ד. 222

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.